Kryzys? Czy rozpad miejskiej koalicji w Radomsku?

Kryzys? Czy rozpad miejskiej koalicji w Radomsku? Fot. K. Gajda

- Koalicja w mieście ma się dobrze. My współpracujemy z prezydentem. Prezydent z nami – komentuje Rafał Dębski, radny Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Radomsku. Jednocześnie zaprzeczył, że radni PO zerwali koalicję.

Zawirowania potwierdza jednak osoba z bliskiego otoczenia radomszczańskiej Platformy Obywatelskiej. Nieporozumień jest sporo. Podstawową kością niezgody jest ożywiona już dyskusja i propozycja wspólnego kandydata na prezydenta Radomska.

Dzisiaj można to zauważyć nawet podczas komentarzy radnych Platformy, którzy w jawny sposób poddają pod dyskusje działania prezydenta. Przykład to sprawa nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu i konsultacji społecznych czy funkcjonowania starego basenu.

- Pojawiła się propozycja wystawienia wspólnego  kandydata „niezależnego”, który jeżeli do tego dojdzie zostanie poparty w drugiej turze przez Wspólny Samorząd PiS oraz .... PO - mówi portalowi Radomsko24.pl, człowiek z kręgu koalicji miejskiej w Radomsku.

- Czy taka osoba już jest? Czy jest rozpoznawalna przez radomszczan? Czyli kto? - dopytujemy

- Tak. Nawet wyraziła zgodę. Proszę wybaczyć, nie zdradzę nazwiska bo dla wielu byłoby to dużym zaskoczenie, albo może rozczarowaniem - dodaje nasz rozmówca.

Zdaniem naszego rozmówcy dyskusja na ten temat jest też w samej Platformie Obywatelskiej w mieście i niestety nie ma wypracowanego wspólnego stanowiska, zdania są podzielone, a podział w samej platformie się pogłębia.

Na ten i inne tematy porozmawiamy z Rafałem Dębskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomsku na portalu Radomsko24.pl w programie „Staszczyk niezależnie” w piątek 2 kwietnia o godz. 19.45.

Więcej o:
koalicja radomsko po radomsko staszczyk niezależnie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE