Krystyna Michalska i Anna Kulikiewicz komentują zwolnienie z pracy w MDK w Radomsku

Krystyna Michalska i Anna Kulikiewicz komentują zwolnienie z pracy w MDK w Radomsku

W tym tygodniu dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wręczył wypowiedzenia z pracy dwóm wieloletnim pracownikom placówki: Krystynie Michalskiej – kierownik Działu Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez oraz Annie Kulikiewicz – kierownik Działu Edukacji Kulturalnej. Zwolnione panie kierownik opublikowały oświadczenia.

Oświadczenie Krystyny Michalskiej:

- Wobec wielu pytań pragnę poinformować, że w moim życiu zawodowym nastąpiła nagła zmiana. Otrzymałam wypowiedzenie. Moja praca w MDK trwała przeszło czterdzieści lat. Procedura wypowiedzenia kilka minut. Przebieg tego doświadczenia wzbudził we mnie wiele trudnych uczuć. Zapewne dojście do stanu równowagi potrwa. Zostawiam dziś po sobie wiele zrealizowanych wspólnie z zespołem MDK, koncertów, spektakli, projektów, w tym Różewicz Open Festiwal. Festiwal, który jest źródłem mojej wielkiej dumy i satysfakcji. Dziękuję Wszystkim (nie zdołam ich wymienić), których spotkałam w swoim zawodowym życiu, a często były to również osobiste relacje. Z całego serca dziękuję za rozmowy, inspiracje, spotkania, słowa wsparcia ale i krytyki. Ten lapidarny komunikat nie zamyka we mnie tych kilkudziesięciu lat pełnych sensu doświadczeń. Lata takiej pracy, blisko sztuki, kultury, misji, głęboko zaangażowanych w swoje wartości ludzi, budowały również i mnie. Dziś mogę się na tym oprzeć. Było warto. I za to też dziękuję. Trzymajmy się razem i zdrowo! - czytamy w oświadczeniu.

Oświadczenie Anny Kulikiewicz:

- Od 18 maja już nie będę mogła spotkać się z Państwem w MDK. Moja praca zawodowa dobiegła końca. Otrzymałam wypowiedzenie. Mimo, iż miałam jeszcze zapał i siłę do dalszej pracy nie dano mi takiej możliwości. 35 lat pracy w tej placówce to cudowny, intensywny ale także bardzo satysfakcjonujący okres, który będę długo wspominać. Chciałabym podziękować współpracownikom oraz wszystkim z którymi spotkałam się przy realizacji imprez, koncertów, konkursów i wernisaży. Ta praca dała mi możliwość realizacji i rozwoju. Gdybym miała zaczynać od nowa to poszłabym tą samą drogą. Pozdrawiam Wszystkich, życząc wszelkiej pomyślności - czytamy w oświadczeniu.

Więcej o:
radomsko mdk radomsko krystyna michalska zwolnienie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE