Kowalowiec pyta o Budżet Obywatelski

Kowalowiec pyta o Budżet Obywatelski

Członkowie Zespołu do Spraw Budżetu Obywatelskiego spotkali się dziś z mieszkańcami Kowalowca, którzy dopytywali ich o kwestie związane z II edycją Budżetu Obywatelskiego w Radomsku. Wśród pomysłów na projekty dla swojej dzielnicy mieszkańcy wymieniali m.in. budowę placu zabaw na gliniankach czy remonty chodników.

Spotkanie o charakterze informacyjnym zostało zorganizowane na wniosek mieszkańców dzielnicy, którzy chcieli dopytać o kwestie formalne związane z tegoroczną edycją Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłym roku na Kowalowcu zabrakło niewiele głosów, by wprowadzić w życie ich projekt.

Mieszkańcy się jednak nie poddają, w tym roku planują złożyć wniosek dotyczący zagospodarowania części glinianek na Kowalowcu, gdzie chcieliby wybudować rekreacyjny plac zabaw. Na złożenie wniosku mają jednak nie wiele czasu, gdyż można składać je jedynie do 12 września.

Podczas spotkania padły też propozycje budowy parkingów czy przebudowy chodników i przejść dla pieszych. Część z przedstawianych pomysłów niestety nie nadawała się do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego, chodzi tu o np. budowę przejścia nad ulicą Brzeźnicką – tego typu projekty nie mogą zostać zrealizowane, gdyż w ramach budżetu można wnioskować o inwestycje znajdujące się na terenie zarządzanym przez miasto, natomiast ulica Brzeźnicka należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej o:
rbo radomsko bo budżet budżet obywatelski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE