Koszykarskie medale w Mistrzostwach Województwa.

Dziewczęta Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku wywalczyły brązowe medale w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego w mini koszykówce. Zanim jednak... ››

Dziewczęta Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku wywalczyły brązowe medale w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego w mini koszykówce. Zanim jednak doszło do rywalizacji o medale, dziewczęta zwyciężyły kolejno w rozgrywkach miejskich, powiatowych i rejonowych.

W zawodach wojewódzkich uczennicom z dziewiątki przyszło rywalizować z dziewczętami, które na co dzień trenują w klubach takich jak MKS Kutno, Lider Tomaszów Mazowiecki, Basket Aleksandrów czy MUKS Widzew Łódź i grają w rozgrywkach Łódzkiego Związku Koszykówki.

W półfinale drużyna PSP 9 przegrała 20-34 z drużyną SP 9 w Kutnie, ale dziewczęta zwycięsko wyszły z rywalizacji z ekipą z SP 199  z Łodzi. Wygrana 32-12 dała awans do finałów wojewódzkich.

W finałach wystąpiły 4 drużyny: z Tomaszowa Mazowieckiego, Kutna, Radomska i Aleksandrowa Łódzkiego. Nasza drużyna niestety nie sprostała w pierwszym meczu gospodarzom i przegrała mecz z uczennicami z Tomaszowa, ale pozostała im walka o 3 miejsce z drużyną z Aleksandrowa Łódzkiego.

Mecz o brązowy medal miał bardzo emocjonujący przebieg. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 8-8, po drugiej radomszczanki przegrywały już 10 punktami 8-18, jednak nie straciły wiary w sukces i świetnie zagrały 3 kwartę, w której odrobiły straty i uzyskały prowadzenie 28-26. W ostatniej kwarcie na 24 sekundy przed końcem meczu po celnym rzucie osobistym prowadziły 31-30, jednak niedługo potem przegrywały 31-32.
Na 4,6 sekundy przed zakończeniem spotkania dziewczęta z dziewiątki miały jeszcze szanse na rozegranie akcji i wykorzystały ją. Celnym rzutem do kosza na 0,1 sekundy przed końcową syreną popisała się Julia Łodyga, która zdobyła 2 punkty i mecz zakończył się wygraną PSP 9 33-32.

Finał wojewódzki wygrały dziewczęta z Kutna które w meczu o 1 miejsce pokonały drużynę z Tomaszowa Mazowieckiego.

W drużynie PSP 9 wystąpiły: Julia Łodyga, Dagmara Ciesielska, Karolina Barańska, Klaudia Barańska, Karolina Weiss, Marta Tomczyk, Karolina Wilk, Ewa Porzeżyńska, Kamila Sroka, Karolina Dobrowolska i Daria Paplicka. Opiekunem drużyny jest Marek Nowakowski.

*

Koszykarski sukces odnieśli niedawno także uczniowie „Mechanika” czyli ZSP nr 1 w Radomsku. Chłopcy w finale wojewódzkim zajęli drugie miejsce ustępując jedynie drużynie
ZSP nr 3 Łódź 40:53. Wcześniej pokonali kolejno: ZSP nr 1 Zgierz 71:29,  LO Skierniewice 74:63 i ZSP Sieradz 47:27.

Wicemistrzami województwa zostali: Adam Kuśmierz, Patryk Nowerski, Jakub Buliński, Przemysław Szewczyk, Rafał Radziejewski, Michał Tazbir, Przemysław Musiał, Konrad Marchwiński, Marek Brych, Kamil Szostek, Daniel Wlaźlak i Marcin Kuchler. Opiekunem drużyny jest Sebastian Bajon. Gratulujemy!