Koronawirus w parafii pw. św. Lamberta w Radomsku

Koronawirus w parafii pw. św. Lamberta w Radomsku

Proboszcz parafii pw. św. Lamberta jest zakażony koronawirusem. Pozostali księża zostali objęci kwarantanną domową do 14 października. Czują się dobrze i nie mają objawów chorobowych.

Parafia, 7 października wydała oficjalny komunikat w tej sprawie:  

W związku z przedłużającą się niedyspozycją zdrowotną księdza proboszcza, na wniosek jego samego, lekarz prowadzący podjął decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność koronawirusa. Przeprowadzone badania dały wynik pozytywny. Niezwłocznie o tym fakcie została poinformowana Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomsku.

Pomimo ograniczonego kontaktu księży wikariuszy i księdza seniora z chorym, w związku z zaistniałą sytuacją,  pracownicy PSSE w Radomsku podjęli decyzję o objęciu księży kwarantanną domową do 14 października. Księża czują się dobrze i nie mają objawów chorobowych. Ksiądz kapelan nie miał kontaktu z księdzem proboszczem, obecnie przebywa na urlopie.

Wyznaczone Msze Święte, śluby oraz pogrzeby będą odprawiane przez o. Andrzeja Zbroję i księży z dekanatu, którym serdecznie dziękujemy za braterskie wsparcie.

Do zakończenia kwarantanny będzie ograniczona możliwości spowiedzi. Kancelaria parafialna jest obsługiwana przez pana organistę. Spotkania wszelkich grup parafialnych są odwołane do zakończenia kwarantanny. Dziękujemy serdecznie za wszelkie wsparcie i prosimy o wyrozumiałość oraz modlitwę.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko koronawirus parafia św. lamberta św. lambert radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE