Koronawirus u dwóch pracowników szpitala. Poradnie specjalistyczne zamknięte

Koronawirus u dwóch pracowników szpitala. Poradnie specjalistyczne zamknięte Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Jak poinformowała dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku, u dwóch pracowników poradni specjalistycznych wykryto koronawirusa. W związku z tym została podjęta decyzja o wstrzymaniu przyjęć pacjentów poradni. Poradnie będą zamknięte do poniedziałku 11 maja 2020 r.

- W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u dwóch pracowników pracujących na terenie poradni specjalistycznej, przyjęcia do lekarzy specjalistów w naszej placówce zostają wstrzymane do poniedziałku. Dotyczy to także planowych badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Jak w każdym podobnym przypadku, pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznej ustalają osoby, które miały kontakt z chorymi, w celu objęcia ich kwarantanną – czytamy w komunikacie dyrekcji szpitala.

Od wszystkich pracowników i pacjentów mogących mieć kontakt z powyższymi osobami zostaną pobrane wymazy do badań w kierunku SARS-CoV-2.

Na podstawie zaleceń Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radomsku w pomieszczeniach poradni zostaną przeprowadzone czynności dezynfekcyjne.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus szpital radomsko koronawirus pracownicy szpitala radomsko koronawirus poradnie zamknięte
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE