Koronawirus niszczy budżet Starostwa Powiatowego w Radomsku

Koronawirus niszczy budżet Starostwa Powiatowego w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe Radomsko

Pandemia Covid-19 rujnuje nie tylko finanse przedsiębiorców, negatywnie odbija się także na budżecie powiatowego samorządu. Czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Jak wynika z wyliczeń w 2020 roku z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń ubiegłoroczne dochody powiatowego budżetu były o 2 mln złotych niższe w stosunku do planów sprzed pandemii. Aż o 975 000 zł mniejsze były wpływy z opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska, a o 750 000 zł mniej wpłynęło do budżetu z podatku PIT.

Znacznie niższe były też wpływy z tytułu wydawania praw jazdy (o 46 000 zł) oraz wpływy za koncesje i licencje wydawane na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym (o 30 000 zł).

Lockdown odbił się także niekorzystnie na dochodach powiatowych jednostek, m. in. kwota za usługi świadczone przez bursę szkolną była niższa (w stosunku do planu opartego na wcześniejszych wpływach) o 95 000 zł.

Wydatki Powiatu związane z zapobieganiem i zwalczaniem rozprzestrzeniania się Covid-19 od marca do grudnia 2020 r. oszacowano na 4 600 000 zł (w tym: 3 400 000zł pochodziło ze źródeł zewnętrznych, głównie z dotacji rządowych oraz środków Unii Europejskiej).

Więcej o:
powiat radomszczański starostwo powiatowe w radomsku koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE