Koronawirus. List od ministra i apel duchowieństwa do wiernych

Koronawirus. List od ministra i apel duchowieństwa do wiernych Fot. pixabay.com

W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie kraju, abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęca duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności.

-  W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy – w kościołach i pomieszczeniach parafialnych – przez czas jego trwania starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny – podkreśla w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu wskazuje, że ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się koronawirusa, trzeba, „aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę”.

Sprawdź: Co musisz wiedzieć o koronawirusie

Podkreśla też, że osoby, które mają obawy przed zarażeniem, nie powinny w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach.

- Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej – zaznaczył przewodniczący Episkopatu Polski.

Na nabożeństwach będzie także odczytywany list ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego zawierający informacje o koronawirusie.

Więcej o:
koronawirus szpital radomsko koronawirus apel koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE