Koronawirus jest odczuwalny, ale nie zdemolował rynku pracy

Koronawirus jest odczuwalny, ale nie zdemolował rynku pracy Fot. screen

Plany Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku były jednym z tematów poruszanych podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Radomszczańskiego. Komisja obradowała zdalnie w poniedziałek, 25 stycznia.

Wśród najważniejszych celów wytyczonych na 2021 rok Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku stawia pozyskanie i zaangażowanie w radomszczański rynek pracy 8 mln złotych pozyskanych m. in. z funduszy unijnych. Kolejne cele to: przywrócenie (po pandemii) bieżącego pośrednictwa pracy, zwiększenie ofert pracy oraz przywrócenie wysokiej ponad 90-procentowej efektywności zatrudnienia (9 na 10 przeszkolonych bezrobotnych podejmuje pracę).

- Radomszczański rynek pracy okazał się bardziej odporny na wstrząs spowodowany przez pandemię. Koronawirus dał się na nim odczuć, ale go nie zdemolował. Po raz pierwszy stopa bezrobocia jest u nas niższa, niż średnia krajowa. Wynosi około 6 procent i jest tylko trochę wyższa niż ta sprzed roku – tłumaczył Łukasz Więcek, dyrektor PUP w Radomsku.

W 2021 roku PUP planuje nadal zwiększać dostęp osób bezrobotnych i poszukujących pracy do ofert pracy poprzez organizowanie kontaktów osób bezrobotnych i poszukujących pracy z pracodawcami, m.in. przez organizację giełd pracy na terenie Urzędu (obecnie giełdy są organizowane w siedzibie pracodawcy lub to pracodawcy ustalają sposób kontaktu z osobami skierowanymi). Oferty pracy będą zamieszczane w miejscach dostępnych i widocznych dla osób zainteresowanych - na terenie PUP znajdują się stojaki, w 2020 r. zakupione zostały infokioski, w których można sprawdzić aktualne oferty pracy.

- Będziemy realizować również międzynarodowe usługi pośrednictwa pracy. W ramach systemu EURES, informować o wolnych miejscach pracy, warunkach życia i podejmowaniu zatrudnienia w krajach UE i EOG. W ramach współpracy z pracodawcami w celu pozyskiwania ofert pracy z otwartego rynku pracy planujemy nawiązywanie kontaktów z pracodawcami w zakresie rozpoznawania potrzeb kadrowych, promowania usług pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego – wyjaśnia Łukasz Więcek.

Więcej o:
radomsko pup radomsko urząd pracy radomsko koronawirus rynek pracy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE