Koronawirus coraz bliżej Radomska. Stwierdzono jeden przypadek w powiecie bełchatowskim

Koronawirus coraz bliżej Radomska. Stwierdzono jeden przypadek w powiecie bełchatowskim

Jak informuje portal ddbelchatow.pl, potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie bełchatowskim. Młoda kobieta, u której zdiagnozowano chorobę przebywa w szpitalu w Łodzi.

- Rozprzestrzeniający się w Polsce wirus SARS-CoV2, wywołujący chorobę COVID-19 dotarł do Bełchatowa. Z informacji, którymi obecnie dysponujemy wynika, że młoda mieszkanka miasta w sobotę 14 marca poczuła się źle i z objawami pasującymi do tych, jakie wywołuje koronawirus zgłosiła do służb medycznych. Została przetransportowana do Łodzi, gdzie potwierdzono w jej organizmie wspomniany patogen – czytamy w informacji zamieszczonej przez portal www.ddbelchatow.pl.

Na razie nie wiadomo dokładnie, gdzie i kiedy bełchatowianka mogła zarazić się wirusem. Istnieje podejrzenie, że mogło to nastąpić podczas jej niedawnej podróży do Łodzi.

- Wiadomo, że kobieta należy do orkiestry OSP Szczerców. W związku tym faktem pojawiła się obawa, że była już nosicielką wirusa podczas gminnego Dnia Kobiet w Szczercowie, gdy szczercowska orkiestra dawała koncert, cały skład orkiestry oraz pracownicy GOK zostali objęci 2-tygodniową kwarantanną – informuje portal www.ddbelchatow.pl

Władze gminy Szczerców apelują do wszystkich obecnych na uroczystości, aby obserwowali stan swojego zdrowia, unikali kontaktu z innymi osobami, a w razie pogorszenia samopoczucia niezwłocznie kontaktowali się ze służbami medycznymi.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko bełchatów koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE