Koronawirus: biegowe zakupy dla potrzebujących w Radomsku. Jest apel jednego z biegaczy

Koronawirus: biegowe zakupy dla potrzebujących w Radomsku. Jest apel jednego z biegaczy Fot. facebook/Mariusz Małachowski

Chce, by biegowe treningi nie miały tylko sportowego wymiaru. Przemieszczając podczas treningów ulice Radomska zamierza pomagać osobom, które w związku z wystąpieniem pandemii koronawirusa potrzebują pomocy. Jeden z radomszczańskich biegaczy Mariusz Małachowski wyszedł z inicjatywą, do której zachęca również innych miłośników biegania.

- Kochani, obecna sytuacja jest ciężka dla nas wszystkich. My biegacze nie możemy trenować w grupie, startować w zawodach, do których oraliśmy całą zimę, ale dajemy radę. Najgorzej mają jednak seniorzy, nasi rodzice, dziadkowie, babcie, którzy są w grupie największego ryzyka. Mam do Was prośbę. Jeśli znacie kogoś takiego, kto potrzebuje leków z apteki, drobnych zakupów dajcie znać. Znacie mnie i wiecie, że jestem typem społecznika. Nie zostawiajmy starszych osób samym sobie. Nie każdy z nich ma kogoś bliskiego, nie każdy ma odwagę i siłę w tych trudnych chwilach wyjść do przepełnionego marketu czy pobliskiego sklepu. W ramach swoich biegowych treningów postanowiłem działać i pomóc na ile będę mógł. Biegowe zakupy dla seniora to mój pomysł na trening. Chciałbym prosić o pomoc i współpracę chętnych z innych grup biegowych: Rozbiegajmy Radomsko i KBKS Radomsko! We wtorek o godz. 18:30 startujemy. Czekam na informacje o osobach, które potrzebują pomocy – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Mariusza Małachowskiego.

O innych inicjatywach wspierania osób potrzebujących w z związku z pandemią koronawirusa można przeczytać na grupie „Koronawirus – Pomagamy – Radomsko”.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko biegacze biegowe treningi dla potrzebujących
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE