Koparki dwudrogowe firmy Atlas Poland

Koparki dwudrogowe firmy Atlas Poland Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Duże przedsiębiorstwa budowlane, kolejowe, czy transportowe często mogą potrzebować profesjonalnych maszyn ładowniczych lub koparek. Firma Atlas Poland oferuje sprzedaż i wynajem specjalistycznych pojazdów tego rodzaju, a także wielu innych typów, które doskonale sprawdzą się podczas realizowania wszelkich projektów inwestycyjnych, czy choćby po prostu w czasie codziennego funkcjonowania firmy. Mowa tu między innymi o koparkach dwudrogowych, kołowych oraz gąsienicowych, a także ładowarkach. Poszczególne ich modele nadadzą się do różnego rodzaju prac w zależności od potrzeb i preferencji klienta. Szeroki wybór produktów zapewnia przedsiębiorcom korzystającym z naszej oferty możliwość dokładnego doboru maszyny do realizowanych przez siebie zadań.

Koparki dwudrogowe firmy Atlas Poland

Maszyny te przeznaczone są do pracy na torach kolejowych. Wykorzystywane są do zadań związanych z budową lub naprawą infrastruktury kolei. Podczas produkcji tego rodzaju pojazdów najważniejszym z aspektów, na które nasza firma zwraca uwagę jest bezpieczeństwo pracowników wykonujących zadania budowlane w pobliżu torów. Koparki dwudrogowe spod znaku Atlas Poland spełniają najbardziej rygorystyczne normy i standardy związane z bezpieczeństwem.

Konkretnie jest to Świadectwo Dopuszczenia Urzędu Transportu Kolejowego, a także Zezwolenie na Dopuszczenie do Eksploatacji, którego podstawą prawną jest Ustawa o transporcie kolejowym. Dodatkowym zabezpieczeniem gwarantującym pracownikom pozbawioną wszelkiego ryzyka pracę, a także zapobiegającym zablokowaniu ruchu na torach jest system Carsy. Jest to opierający się na elektronicznych podzespołach mechanizm, który odpowiada za odpowiedni docisk kół do szyn kolejowych, zapewniając tym samym koparce dwudrogowej właściwą stabilność.

Skoro mowa o kołach to warto wspomnieć także o tym, że w tego rodzaju pojazdach firmy Atlas Poland możliwe jest osobne sterowanie zarówno tymi znajdującymi się z przodu, jak i z tyłu maszyny. Dzięki temu koparka nie ma żadnych problemów z poruszaniem się po wszelkiego typu torach, czy też przejazdach dla samochodów osobowych i innych elementach infrastruktury kolejowej.

Poza bezpieczeństwem operatora koparki dwudrogowej producenci firmy Atlas Poland zwrócili także dużą uwagę na odczuwany komfort podczas wykonywanej przez niego pracy. Przejawia się on między innymi dzięki dużym szybom rozmieszczonym dookoła kabiny, jej przestronnemu wnętrzu przeznaczonemu dla maksymalnie dwóch osób, a także przemyślanemu i klarownemu zaprojektowaniu aparatury kontrolnej i sterującej. Dodatkowo możliwe jest także zainstalowanie monitora poglądowego, na którym operator będzie mógł widzieć wszystko to, co znajduje się za koparką.

Kabina pojazdu jest ponadto świetnie wyizolowana, dzięki czemu zabezpiecza znajdujące się w jej wnętrzu osoby przed nadmiernym hałasem oraz drganiami. Posiada ona także wbudowany system klimatyzacji, który niweluje nie tylko wysoką temperaturę, ale także doskonale ociepla wewnętrzną przestrzeń podczas prac wykonywanych w jesienno-zimowych warunkach. Dzięki temu nie trzeba martwić się o oszronienie lub zamarznięcie szyb.

Każda koparka dwudrogowa pochodząca od firmy Atlas Poland opiera się na działaniu silnika marki Deutz. Dzięki turbodoładowaniu jest on w stanie nawet przy niskich obrotach wytworzyć dużą moc, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania maszyny o takich gabarytach. Jednocześnie pojazdy wyposażone w silnik Deutz są zgodne ze wszelkimi normami związanym z ochroną środowiska naturalnego przed nadmierną emisją gazów spalinowych. To samo dotyczy emitowanego przez nie hałasu, który również nie jest zbyt duży pomimo ogromnej mocy silnika.

Energia i siła generowana przez te urządzenia umożliwia koparkom dwudrogowym Atlas Poland zastąpienie lokomotywy kolejowej. Są one bowiem w stanie przeciągnąć pociągowy wagon o wadze 40 ton w przypadku aktywacji znajdującego się w nim systemu hamującego lub 120 ton bez działających mechanizmów hamulcowych. Firma Atlas Poland umożliwia swoim klientom zakup wielu dodatkowych podzespołów, które mają na celu jeszcze większe ułatwienie oraz zabezpieczenie pracy wykonywanej z pomocą koparek dwudrogowych.

Koparki kołowe i gąsienicowe firmy Atlas Poland

Koparki produkcji Atlas Poland wyposażone w typowe koła oraz opony, doskonale sprawdzą się podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Mowa tu zarówno o prostych zadaniach, takich jak wykopy pod fundamenty, przyłącza, media lub zwykłe wyrównywanie terenu, jak i o bardziej skomplikowanych czynnościach, jak na przykład prace drogowe, melioracyjne, czy duże wykopy na komercyjnych placach budowy.

Każdy model koparki kołowej marki Atlas Poland cechuje się doskonałą zwrotnością, przez co świetnie sprawdzi się w trudno dostępnych, ciasnych miejscach. Sporym ułatwieniem jest również fakt, że tych pojazdów nie trzeba dowozić na plac budowy, ponieważ łatwo poradzą sobie one z przejechaniem krótkich dystansów drogi.

Z kolei koparki wyposażone w gąsienice mogą być wykorzystywane dosłownie w każdym terenie. Podobnie jak kopiące pojazdy kołowe mogą być one użyte do przeróżnych prac budowlanych związanych z tworzeniem wykopów pod fundamenty, czy przyłącza. Ponadto doskonale sprawdzają się w czasie czynności wyburzeniowych, co wynika głównie ze wspomnianego wcześniej świetnego przystosowania do każdego rodzaju gruntu.

Na ich wielozadaniowość korzystnie wpływa fakt, że można je wyposażyć nie tylko w standardowe łyżki, lecz także w przeróżne inne zakończenia, takie jak wysięgniki z elektromagnesami, czy chwytakami.
Dzięki temu poza budowlanką koparki gąsienicowe można zastosować również przy wycince drzew lub przy pracach załadunkowych. W zależności od rodzaju zadania należy także pamiętać o odpowiednim dostosowaniu długości wysięgnika do wykonywanych czynności. Przy pracach wyburzeniowych lepiej sprawdzi się większy rozmiar, a z kolei podczas zadań załadunkowych większy udźwig.

Ładowarki kołowe firmy Atlas Poland

Ładowarki kołowe to pojazdy wyposażone w podwozie z kołami oraz dużą łyżkę umożliwiającą przemieszczanie wszelkiego rodzaju materiałów. Te urządzenia są równie wielofunkcyjne, co koparki gąsienicowe ze względu na to, że można na nich zamontować przeróżne wysięgniki. Oprócz tego ładowarki kołowe spod znaku Atlas Poland wyposażone są w niezwykle funkcjonalne kabiny operatorskie, które pozwalają na komfortowe sterowanie zarówno samą maszyną, jak i wysięgnikiem.

Ponadto można je wyposażyć w kilka dodatkowych elementów jeszcze bardziej uprzyjemniających pracę, takich jak zapasowe światła, mocowania, czy odpowiadające za ruchy łyżki wysięgniki hydrauliczne. W naszej ofercie znajdują się modele ładowarek przeznaczone do szerokiego zakresu prac. Do zadań wykonywanych na prywatnych budowach lub podczas konstruowania dróg, gdzie liczy się przede wszystkim funkcjonalność i zwrotność, najlepiej nadadzą się kołowe ładowarki o masie kilku ton.

Pojazdy ważące 12-14 ton będą z kolei nieocenione w miejscach, w których konieczne jest przenoszenie dużych ilości materiałów na raz, takich jak większe magazyny lub kopalnie odkrywkowe. Poszczególne egzemplarze tych urządzeń nasza firma wyposażyła w dodatkowe funkcje napędowe, takie jak blokada, czy niezależny napęd.

Firma Atlas Poland oferuje mnóstwo modeli pojazdów budowlanych i logistycznych, które doskonale sprawdzą się w każdym przedsiębiorstwie w jakikolwiek sposób związanym z tymi branżami. Koparki dwudrogowe są idealne dla firm zajmujących się pracami renowacyjnymi przy torach kolejowych. Maszyny kopiące typu kołowego i gąsienicowego przeznaczone są z kolei do pracy na placach budowlanych lub wyburzeniowych. W zależności od rodzaju terenu koła mogą znaleźć lepsze zastosowanie niż gąsienice i odwrotnie. Natomiast ładowarki kołowe będą idealne do przenoszenia większych ilości materiałów w magazynach, czy punktach transportowych.

Na stronie internetowej www.atlas-poland.pl znaleźć można pełną ofertę urządzeń marki Atlas Poland i dostosować swój wybór do własnych potrzeb i preferencji. Aby kupić lub wynająć pojazd skontaktuj się z przedstawicielami naszej firmy drogą telefoniczną.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE