Konwencja wyborcza Jarosława Ferenca

Jarosław Ferenc w iście amerykańskim stylu zaprezentował swój program wyborczy, który opiera się na trzech filarach: lepsze miejsca pracy, bezpiecznie w Radomsku i nowe miasto.

Jarosław Ferenc w iście amerykańskim stylu zaprezentował dziś 7 stycznia swój program wyborczy, który opiera się na trzech filarach: lepsze miejsca pracy, bezpiecznie w Radomsku i nowe miasto.Były kamery, flesze, transparenty, okrzyki poparcia oraz piękne hostessy – tak w skrócie można powiedzieć o atmosferze, jaka panowała podczas konwencji programowej Jarosława Ferenca, kandydata na prezydenta KW Razem dla Radomska.

Kampanii Ferenca towarzyszy hasło „Razem zmieńmy Radomsko”, co oznacza – jak tłumaczy kandydat RdR na prezydenta – że wszyscy radomszczanie, bez względu na sympatie polityczne powinni wspólnie działać na rzecz miasta i zmieniać je na lepsze. W słowie „zmieńmy” zawarta jest nie tylko sama zmiana, ale także wyróżnione słowo „my”, ponieważ nic się nie wydarzy bez uczestnictwa mieszkańców w życiu społecznym miasta oraz ich głosów w wyborach 7 lutego.

Trzy filary programu:

Lepsze miejsca pracy, czyli lepsze zarobki dla radomszczan, by widzieli dla siebie perspektywę rozwoju i nie chcieli stad wyjeżdżać.

- Uważam, że da się to wypracować poprzez współpracę z przedsiębiorcami poprzez program zachęt i ulg oraz szybkie aktywne działanie – zaznacza Jarosław Ferenc.

Jarosław Ferenc, jako prezydent chce stworzyć inkubator start-upów, który ma zaowocować wsparciem dla planujących otworzenia nowoczesnej firmy w naszym mieście. Chce także stworzyć centrum nowoczesnych inwestycji w urzędzie miasta, którego zadaniem będzie pozyskiwanie inwestycji z dziedzin nowych technologii.

Bezpieczne Radomsko -  to plan, który zakłada poprawę bezpieczeństwa w parkach, skwerach oraz placach zabaw. To również program „zero tolerancji” dla wandalizmu i nieporządku w mieście. Pomocą ma być sztab interwencyjny, który szybko i efektywnie będzie reagował na interwencje zgłaszane przez mieszkańców.

Trzeci filar, mówiący o nowym mieście dotyczy nie tylko rewitalizacji w obrębie infrastruktury centrum, ale także stworzenie przyjaznego i atrakcyjnego dla radomszczan centrum, do którego będą chętniej przychodzić. Serce Radomska ma także pobudzić rozwój rynku mieszkaniowego, poprzez remont starych kamienic przy pomocy partnerstwa publiczno-prywatnego oraz zwiększenie liczby mieszkań dostępnych na wynajem. Nowe miasto oznacza również zadbanie o peryferyjne dzielnice miasta, które obecnie wymagają podstawowych zmian, jak chociażby oświetlenie, budowę chodników czy poprawę nawierzchni.

Ponadto Jarosław Ferenc chce utworzyć centrum sportu i rekreacji poprzez remont i rozbudowę istniejącego basenu. Nie chodzi o samą pływalnię, ale o stworzenie prawdziwego centrum rekreacji, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzić wolny czas.

- Pieniądze na tego typu inwestycje można pozyskać z zewnątrz – zauważa Ferenc.

Swoje pomysły kandydat RdR chce realizować poprzez ciężką pracę i wsparcie ze strony wszystkich, którzy chcą rozwoju Radomska.

- Mam długoletnie samorządowe doświadczenie i wiedzę. Całe życie się do tego przygotowywałem. Uważam, że mam wystarczające atuty, by być dobrym prezydentem miasta – podkreśla.

Czy radomszczanom spodoba się wizja rozwoju miasta według Jarosława Ferenca? Okaże się 7 lutego.

Więcej o:
wybory kampania program ferenc rdr
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE