Kontynuacja przygód Nikodema Dyzmy

Kontynuacja przygód Nikodema Dyzmy

W Radiu Strefa FM czytana jest powieść „Trzecie Życie Nikodema Dyzmy”. Autorem dalszym losów prezesa Banku Zbożowego jest Artur Wolski, zastępca redaktora naczelnego piotrkowskiej rozgłośni.

- „Kariera Nikodema Dyzmy”, Tadeusza Dołęgi-Mostowicza to moja ulubiona książka, podobnie jak serial w reżyserii Jana Rybkowskiego. Genialna rola Romana Wilhelmiego spowodowała, że ta postać jest znana większości Polaków. Niestety nie poznaliśmy dalszych losów głównego bohatera. Dlatego zdecydowałem się na napisanie powieści, której akcja dzieje się przede wszystkim w moim rodzinnym mieście - tłumaczy autor.

- Nie miałem zamiaru powielać mistrza – Dołęgi – Mostowicza, bo osiągnięcie jego poziomu było niemożliwe. Jednak wielu fanów Nikodema Dyzmy chciałoby wiedzieć, co dalej spotkało bohatera powieści pana Tadeusza. Ponieważ jest to moja pierwsza powieść, liczę na Państwa wyrozumiałość - dodaje.

Akcja powieści rozgrywa się przede wszystkim w drugiej połowie lat 30. XX wieku w Piotrkowie. Jeden z bohaterów trafia jednak także do Radomska.

Książka „Trzecie życie Nikodema Dyzmy” ma ukazać się na rynku wydawniczym jesienią tego roku.

Więcej o:
radio strefa fm artur wolski kariera nikodema dyzmy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE