Kontynuacja programu in-vitro w Radomsku. Komisja jest na „nie”

Kontynuacja programu in-vitro w Radomsku. Komisja jest na „nie” Fot. pixabay.com/screen

Nie wiadomo, czy w kolejnych latach będzie w Radomsku kontynuowany program, dzięki któremu zainteresowane pary mogą liczyć na dofinansowanie leczenia bezpłodności. Tematem zajęli się radni z komisji Do Spraw Rodziny, Zdrowia, Opieki Socjalnej Rady Miejskiej. Większość z nich zagłosowała „przeciw”.

Z końcem 2020 roku przestał obowiązywać uchwalony przez radnych Program Profilaktyki Zdrowotnej, obejmujący dofinansowanie z miejskiego budżetu leczenia bezpłodności metodą pozaustrojową. Urzędnicy opracowali dokument będący kontynuacją programu. Ma on obowiązywać w latach 2021 – 2023.

- Poprzedni program był programem rocznym. Wydłużyliśmy go na wniosek samych zainteresowanych osób oraz klinik, które realizowały ten program. Procedura leczenia bezpłodności metodą pozaustrojową jest bardzo skomplikowaną procedurą. Niektórym osobom nie udało się z programu skorzystać, ponieważ było za mało czasu. Dlatego wsłuchaliśmy się w ich głosy i wydłużyliśmy okres obowiązywania nowej edycji programu – wyjaśnia Wioletta Marcinkowska, kierownik Centrum Aktywności Społecznej UM w Radomsku.

Czy dojdzie do kontynuacji programu? Tego jeszcze nie wiadomo. Radni zasiadający w Komisji Do Spraw Rodziny, Zdrowia, Opieki Socjalnej Rady Miejskiej zagłosowali „przeciw”.

- To nie jest program leczenia bezpłodności. Ten program uderza w godność człowieka – stwierdził radny Andrzej Kucharski.

Przeciw kontynuacji programu zagłosowało 3 radnych (Andrzej Kucharski, Andrzej Otoliński, Tadeusz Kubak), 2 było „za” (Łukasz Więcek, Dariusz Kopeć).

Ostateczną decyzję podejmą radni podczas najbliższej (29 stycznia 2021 r.) sesji.

Więcej o:
radomsko in vitro radomsko program leczenia bezpłodności komisja rodziny głosowanie kontynuacja programu in vitro
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE