Konstalex kupiony przez stalowego giganta z Krakowa

Konstalex kupiony przez stalowego giganta z Krakowa Fot. mat. prasowe

W poniedziałek, 15 maja, Mostostal Kraków podpisał umowę na zakup 100 proc. udziałów firmy PPUH Konstalex. Tym samym, spółka z Grupy Budimex, zwiększyła swoje moce wytwórcze do 17 000 ton konstrukcji stalowych rocznie. Wolumen ten plasuje przedsiębiorstwo na pozycji lidera krajowego rynku stali.

Podpisy pod dokumentem sprzedaży złożyli Prezes Zarządu Mostostalu Kraków – Jacek Lech, Członek Zarządu firmy – Jakub Tomaszewski oraz Bożena Zbroja i Grzegorz Zbroja – dotychczasowi właściciele Konstalex.

Decyzja o nabyciu przedsiębiorstwa specjalizującego się w obszarze konstrukcji ciężkich, wpisuje się w aktualną strategię rozwoju Mostostalu Kraków. Celem Spółki jest zwiększenie potencjału produkcyjnego oraz uzupełnienie oferty o nowe typy konstrukcji stalowych. Przejęcie infrastruktury oraz kontraktów Konstalex to także ważny krok w kierunku budowania niezależności biznesowej oraz pozycji rynkowej firmy.

- Myślę, że mogę pozwolić sobie na stwierdzenie, że jako wytwórca konstrukcji stalowych stajemy się liderem w Polsce - mówi Jacek Lech, prezes Mostostalu Kraków.

- Patrząc na zrealizowane projekty, widzimy ile wspólnych kontraktów budowlanych na przestrzeni czasu łączyło nas z firmą Konstalex. Wierzymy, że transakcja ta pozwoli nam działać efektywniej i bardziej kompleksowo. Większa elastyczność i potencjał produkcyjny to także stabilność cen oraz ograniczanie ryzyk – z korzyścią zarówno dla nas, jak i naszych Klientów. Połączone siły oraz ‎doświadczenie Mostostalu Kraków i Konstalex dają nam możliwości, jakich do tej pory nie ‎mieliśmy, ze względu m.in. na ograniczenia formalne czy logistyczne‎ - dodaje prezes Jacek Lech.

W najbliższych tygodniach planowane jest powołanie nowego Zarządu PPUH Konstalex. Przedsiębiorstwo kontynuuje swoją działalność produkcyjną oraz realizację zleceń. Będzie funkcjonować pod dotychczasową nazwą oraz z niezmienionym profilem działalności.

Firma PPUH Konstalex działa na rynku od 1993 roku. Produkuje konstrukcje wielkogabarytowe i stalowe. Zakład produkcyjny posiada powierzchnię wytwórczą i magazynową przekraczającą 23 000 m². Konstalex specjalizuje się w realizacjach dla przemysłu energetycznego oraz obiektów mostowych.

Przedsiębiorstwo Konstalex Sp. z o. o. rozpoczęło swoją działalność w 1993 r., kontynuując zakres produkcji Wytwórni Konstrukcji Stalowych „Mostostal” w Radomsku.

Firma działając na rynku od kilkunastu lat objęła zasięgiem teren całego kraju, a także zdobyła zaufanie na rynkach państw europejskich i światowych.

Zakład produkcyjny dysponuje możliwością udźwigu ciężaru do 70 ton oraz wykonania elementów o gabarytach 4x5x40m. Dodatkowo posiada dużą powierzchnię produkcyjną i magazynową przekraczającą 23 000 m². Dzięki tym parametrom przedsiębiorstwo specjalizuje się w wytwarzaniu ciężkich konstrukcji stalowych dla przemysłu energetycznego i konstrukcji mostowych. Ponadto firma wytwarza konstrukcje lekkie dla budownictwa ogólnego oraz specjalistyczne o charakterze jednostkowym i powtarzalnym, które są wykonywane zgodnie z dokumentacją projektową Zleceniodawcy. Produkcja realizowana jest według wymogów jakościowych określonych normami PN i DIN EN ISO.

W komunikacie nie podano za jaką kwotę Mostostal nabył akcję radomszczańskiego Konstalexu.

Więcej o:
konstalex mostostal sprzedaż konstalex radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE