Konkursy ogłaszamy, ale nadal bez efektów

Konkursy ogłaszamy, ale nadal bez efektów Fot. M. Kołaczkowski

To niekończąca się historia w Radomsku. Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku usilnie, ale bez skutku szuka kierownika oddziału pediatrycznego.

Oddział przygotowany jest do ponownego uruchomienia. Na małych pacjentów czekają w pełni wyposażone i nowoczesne sale. Jest tylko jeden poważny problem. Nie ma chętnych na kierownika oddziału.

Potwierdza to w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Fabian Zagórowicz, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

- To jest delikatna materia. Prawda jest taka, że w całym kraju jest niestety niedobór lekarzy i nasza placówka nie jest tutaj wyjątkiem - mówi Fabian Zagórowicz.

Z  takiej odpowiedzi z pewnością  nie są i nie będą zadowoleni rodzice dzieci, z którymi muszą jeździć do Bełchatowa czy Piotrkowa?

- W pełni się zgadzam. Broni nie składamy. Wszystko czeka na chętnego do podjęcia pracy na stanowisku kierownika oddziału pediatrycznego, który będzie spełniał wymagane kryteria. Konkurs ogłoszony jest już kolejny raz. Nadal bez efektów - odpowiada Fabian Zagórowicz.

W środę 7 lutego zapraszamy do oglądania rozmowy „W Temacie”. Gościem będzie Fabian Zagórowicz, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego. Osoba z ponad 20-letnim stażem pracy w samorządzie. Jak zdradził, kandydat w wyborach samorządowych z listy Trzeciej Drogi Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe. Premiera o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk wojciech ślusarczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE