Konkurs „Życie i twórczość Gabrieli Muskały”

Konkurs „Życie i twórczość Gabrieli Muskały”

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się konkurs z wiedzy o kinie. A jego tematyka obejmowała życie i twórczość z dorobku aktorki Gabrieli Muskały – tegorocznej bohaterki XIV edycji Dni Kina.

W konkursie udział wzięli uczniowie z I LO, II LO, ZSE, ZSP nr 1 oraz z Bursy Szkolnej z Radomska. W sumie zgłosiło się 69 drużyn, każdy skład liczył po trzy osoby. Uczniowie rozwiązywali test składający się z trzech części.

Skład jury, który wyłoni zwycięzców konkursu to: Dorota Gołębiowska (reprezentująca Centralny Gabinet Edukacji Filmowej), Danuta Górecka (z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli), Janusz Kucharski (redaktor naczelny Gazety Radomszczańskiej), Jacek Dróżdż (redaktor naczelny Dziennika Łódzkiego), Wioletta Bąk-Kempa (rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku), Krystyna Michalska (MDK), Jolanta Dąbrowska (MDK) oraz Aleksandra Kędra (I LO).

- Konkurs składa się z trzech części. Poświęcony jest twórczości i sylwetce Gabrieli Muskały. W pierwszej części młodzież rozwiązuje test teoretyczny, który dotyczy treści, problematyki interpretacji i okoliczności powstania pięciu filmów – tytułów, które można było obejrzeć podczas przeglądu filmów z Gabrielą Muskałą. W tym teście znajdują się pytania dotyczące życia osobistego, sukcesów twórczych bohaterki XIV Dni Kina. Następnie młodzież będzie odpowiadała na pytania do sekwencji filmowych. Będą wyświetlane fragmenty filmów i do nich skonstruowane są pytania. I ostatni element to pytania o rekwizyty, które w sposób nieoczywisty, ale mają kojarzyć się z poszczególnymi tytułami filmów
- mówiła nam Aleksandra Kędra.

Konkurs obejmował szczególnie pięć filmów, które wyświetlane było podczas przeglądu filmowego. Były to: „7 uczuć”, „Fuga”, „Moje córki krowy”, „Być jak Kazimierz Deyna” oraz „Wymyk”.

- Bardzo się cieszę, że ta edycja Dni Kina jest imprezą jeszcze liczniejszą i mam nadzieję, że na stałe wpisaną w krajobraz Radomska. Bardzo mnie cieszy to, że tak dużym zainteresowaniem cieszy się kultura i kino polskie. Wierzę w to, że wasz udział w tej edycji poszerzy waszą wiedzę i dowiedzie się czegoś ciekawego. Trzymam za wszystkich uczestników mocno kciuki i życzę wam jak najlepszych wyników
- tymi słowami zwrócił się do młodzieży wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Zwycięzców poznamy na uroczystej Gali z udziałem Gabrieli Muskały, która odbędzie się w MDK 28 marca.

Projekt „Dni Kina” wspólnie realizują I Liceum Ogólnokształcące i MDK. Przedsięwzięcie to objęte jest patronatem prezydenta miasta Radomsko, starosty powiatu radomszczańskiego oraz Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej.

Więcej o:
I LO radomsko dni kina 2019 mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE