Konkurs plastyczny „Coś z niczego” w PSP 4 w Radomsku

Konkurs plastyczny „Coś z niczego” w PSP 4 w Radomsku Fot. PSP nr 4

Zadaniem uczestników konkursu „Coś z niczego” było przygotowanie pracy plastycznej z odpadów: butelek, rolek po papierze toaletowym, kapsli, płyt CD czy tekturowych pudełek.

Uczniowie z radomszczańskiej „czwórki” wykazali się wielką kreatywnością w realizacji konkursowego zadania: z odpadów powstał m.in. nowy marsjański łazik „Perseverance” (z ang. „wytrwałość”), spychacz czy karmnik.

- Kupujemy chleb w plastikowej torebce, jajka w papierowej wytłoczce, jogurt w plastikowym kubeczku, wodę w plastikowej butelce, loda na drewnianym patyczku, groszek z metalowej puszce itd. produkujemy śmieci, śmieci, górę śmieci. Ale ze śmieci można zrobić coś z niczego – mówi Błażej Badowski, nauczyciel z PSP nr 4.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Seweryn Małek kl. 4a (Spychacz na cukiery) i Amelia Margas kl. 3a (Spotkanie na Czerwonej Planecie)
II miejsce - Patrycja Makowska kl. 4b (Wesołe zwierzaczki z ekopaczki) i Mikołaj Wawrzyńczyk kl. 5a (karmnik)
III miejsce - Magdalena Tkacz kl. 3b (gąsienniczka), Zuzanna Kurek kl. 2a (ekologiczne gospodarstwo) i Marysia Kosowska kl. 2b (świnka)

Nagrody rzeczowe i dyplomy dla wszystkich uczestników zostaną wręczone na zakończeniu roku szkolnego. Konkurs został zorganizowany w ramach programu edukacji ekologicznej pt. „Droga śmiecia. Nauka selektywnej zbiórki i wykorzystania odpadów” dofinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.

Więcej o:
psp nr 4 konkurs psp 4 szkoła szkoła podstawowa recykling ekologia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE