Konkurs piosenki bożonarodzeniowej "WEIHNACHTVOICERADOMSKA"

Festiwal odbywa się na etapie powiatowym i skierowany jest do uczniów wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego. Równocześnie przeprowadzana jest także akcja charytatywna

Festiwal odbywa się na etapie powiatowym i skierowany jest do uczniów wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego. Równocześnie przeprowadzana jest także akcja charytatywna.
Fot. ilustracyjna: sxc.hu

Festiwal odbędzie się w dwóch etapach. 5 grudnia na świetlicy ZSP nr 1 (ul. Brzeźnicka 20) spotkają się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a dzień później - uczniowie gimnazjów.

W konkursie mogą uczestniczyć soliści lub duety. Mają oni przygotować jedną kolędę, pastorałkę lub piosenkę angielską, niemiecką o tematyce bożonarodzeniowej. Organizatorzy przewidują cenne nagrody rzeczowe dla najlepszych oraz pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników.

Organizatorami są nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku. Warto dodać, że konkurs uzyskał Patronat Rektora Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie pod artykułem.

W tym roku po raz pierwszy konkurs połączony został z akcją charytatywną "Kto spełni nasze sny? - Mikołajem możesz być i Ty". Celem akcji jest zebranie produktów spożywczych na paczki świąteczne. Akcja trwa do 6 grudnia. Paczki świąteczne zostaną wręczone najuboższym uczniom naszego powiatu. Do akcji włączyło się już wielu ludzi dobrej woli, także spoza ZSP nr 1.

Więcej o:
weihnachtvoiceradomska festiwal boże narodzenie zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku języka angielski język niemiecki mikołaj
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE