Konkurs na prezentację multimedialną w języku niemieckim rozstrzygnięty

Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radomszczańskiego wzięła udział w konkursie na prezentację multimedialną „Mein Ort, meine Gemeinde, mein Kreis”. Odbył się on już po raz czwarty.

Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radomszczańskiego wzięła udział w konkursie na prezentację multimedialną  „Mein Ort, meine Gemeinde, mein Kreis”. Odbył się on już po raz czwarty.

Zadaniem młodzieży było przygotowanie prezentacji dotyczącej swojej miejscowości, gminy lub powiatu w języku niemieckim, a celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów, rozwijanie umiejętności tłumaczenia tekstów na język niemiecki.

 

- Komisja konkursowa miała trudności z wyłonieniem laureatów, ponieważ prace jak również poziom językowy okazał się bardzo wysoki. Cieszymy się, że uczniowie tak dobrze posługują się językiem niemieckim i chętnie się go uczą. Jak można zauważyć, w dzisiejszym świecie język niemiecki staje się kluczem do znalezienia dobrze płatnej pracy nie tylko w Polsce, ale też za granicą. – mówi Paweł Handydraj, nauczyciel j. niemieckiego w II LO, organizator konkursu.

 

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 6 czerwca. Wyniki konkursu  przedstawiają się następująco:

Szkoły średnie

  • I miejsce Łukasz Izbiński - II LO,
  • II miejsce Sebastian Furmańczyk - I LO
  • III miejsce Pamela Szymczak oraz   Patrycja Zbroja - II LO,
  • wyróżnienie Przemysław Wójcik - ZSE-E, Karolina Barańska - II LO.

 

Gimnazja

  • I miejsce Aleksandra Trachta – PG Gomunice,
  • II miejsce Wiktor Nocoń – PG Sulmierzyce
  • III miejsce Karolina Różycka, Dominika Osicka – PG Przedbórz,
  • Wyróżnienie Julia Rokita – PG Gidle, Sylwia Morawiec – PG Kodrąb, Małgorzata Malingiewicz – ZSG 7, Anna Zbroja – PG Kamieńsk

 

Nad  przebiegiem   IV Powiatowego   Konkursu   na Prezentację  Multimedialną „Mein Ort, meine Gemeinde, mein Kreis”    czuwali  nauczyciele języka niemieckiego Paweł  Handydraj,   Agnieszka Skura Garbaciak oraz  Sławomir Lawenda.

Więcej o:
język niemiecki ii lo prezentacja multimedialna konkurs
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE