Konkurs na pocztówkę „Pozdrowienia z Radomska” rozstrzygnięty

Konkurs na pocztówkę „Pozdrowienia z Radomska” rozstrzygnięty

Urząd Miasta w Radomsku rozstrzygnął konkurs plastyczny na pocztówkę „Pozdrowienia z Radomska”. Mimo specyficznego okresu, ze względu na okres trwającej jeszcze pandemii, konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. W sumie wzięło w nim udział 67 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Radomska.

Prace oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

Jakub Lesiński (przewodniczący) – absolwent malarstwa i grafiki projektowa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, pracownik Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego w Radomsku;

Tomasz Zawadzki – absolwent edukacji artystycznej na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, pracownik Miejskiego Domu Kultury w Radomsku;

Renata Barwaśna-Kowalczyk – absolwentka filologii polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, kierownik Oddziału dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Laureatami zostali:

w grupie wiekowej do 6 roku życia:

Konstancja Camiére – I miejsce;
Aleksandra Mossur – II miejsce;
Aurelia Świtoń – III miejsce;
Éléonore-Daphné Camiére – wyróżnienie.

w grupie uczniów szkoły podstawowej w wieku 7–10 lat:

Maja Kwarta – I miejsce;
Krystian Małek – II miejsce;
Mateusz Małek – III miejsce;
Olivier Stolarek – wyróżnienie;
Franek Szumlas – wyróżnienie.

w grupie uczniów szkoły podstawowej w wieku 11–15 lat:

Julia Lesińska – I miejsce;
Adrian Dominiak – II miejsce;
Natalia Dziadkiewicz – III miejsce;
Antonina Zielińska – wyróżnienie;
Anna Gębicz – wyróżnienie;
Zuzanna Kowalczyk – wyróżnienie;
Emilia Rakowska – wyróżnienie.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody, które należy odebrać w siedzibie Urzędu Miasta (ul. Tysiąclecia 9, pok. 110).

Konkurs miał też cel charytatywny, bowiem nagrodzone prace zostaną wydrukowane w formie pocztówek, a następnie nieodpłatnie przekazane organizacjom pożytku publicznego, działającym na rzecz dzieci i młodzieży w Radomsku: Towarzystwu Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszeniu Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” i Fundacji „Promień Radości”.

Organizacje te będą rozprowadzać pocztówki i za dowolną opłatą zbierać fundusze (na zasadzie „cegiełki”) na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych w naszym mieście.

Więcej o:
radomsko urząd miasta konkurs pozdrowienia z radomska wyniki konkursu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE