Konkurs na najładniejszą choinkę

Jest ich sześć. Dumnie prezentują się przed kościołem św. Lamberta w Radomsku. Mowa o choinkach, które i biorą udział w konkursie na najładniejsze drzewko bożonarodzeniowe.

Jest ich sześć. Dumnie prezentują się przed kościołem św. Lamberta w Radomsku. Mowa o choinkach, które i biorą udział w konkursie na najładniejsze drzewko bożonarodzeniowe.
Konkursowe choinki
Konkurs na najładniejszą choinkę to jeden z elementów przygotowań do Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami miasta już 6 stycznia 2014 roku. Do konkursu przystąpili uczniowie z sześciu radomszczańskich szkół, którzy 15 grudnia na placu przy kolegiacie św. Lamberta przystroili iglaste drzewka ciekawymi, ekologicznymi ozdobami.

Na choinkę można głosować TUTAJ. Głosowanie potrwa do 30 grudnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 stycznia po mszy św. o godz. 16.00 w kościele  św. Lamberta.

Dokładny program Orszaku Trzech Króli w Radomsku, 6 stycznia 2014 roku:

Godz. 14:30 - Spotkanie uczestników orszaku przed budynkiem Zespołu Szkolno Gimnazjalnego nr 5 w Radomsku, ul. Rolna 65, gdzie zgłoszone do konkursu przedszkola i szkoły prezentować będą swoje stroje. Inscenizacja pt. „U Heroda” wyjście Orszaku Trzech Króli w drogę do Stajenki.

Godz. 15:00 - Spotkanie dzieci, młodzieży, mieszkańców Radomska oraz wszystkich uczestników przed Urzędem Miasta. Koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej, w nastroju kolędowym oczekiwanie na przybycie Trzech Króli.

Godz.15:20 - Przybycie Trzech Króli na plac Urzędu Miasta, inscenizacja pt. „Pasterskie zdziwienie”, formowanie orszaku.

Godz. 15:35 - Przejście orszaku do Kolegiaty św. Lamberta, wspólne kolędowanie w drodze ul. Piastowską i Krakowską, plac 3 Maja.

Godz. 16:00 - Kolegiata św. Lamberta - pokłon Trzech Króli oraz msza święta z uczestnikami  orszaku. Zakończenie i ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród uczestnikom konkursów.

Więcej o:
boże narodzenie 2013 orszak trzech króli konkurs na choinkę zsg nr 5
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE