Konkurs fotograficzny. "Żołnierze wyklęci. Historia, która mnie porusza"

Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie ogłosił I ogólnopolski konkurs fotograficzny "Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza" pod patronatem prezesa IPN. Nagrodą główną jest 1000 zł.

foto:P.KostrzewaInstytut Pamięci Narodowej w Krakowie ogłosił I ogólnopolski konkurs fotograficzny "Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza" pod patronatem prezesa IPN. Nagrodą główną jest 1000 zł oraz prezentacja najlepszych fotografii na plenerowej wystawie w centrum Krakowa.

Założeniem konkursu jest upamiętnienie poprzez fotografię wszystkiego, co związane jest z historią Żołnierzy Wyklętych - miejsc, postaci, tablic, pomników i innych pamiątek.

W konkursie wytypowano 2 kategorie: uczniowie szkół i gimnazjów do lat 16, oraz druga, wiekowa - 17 - 24 lata. Prace konkursowe (pojedyncza fotografia lub cykl nie przekraczający 5 zdjęć) można składać do 30 listopada 2012 r. drogą pocztową lub osobiście pod adres Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, ul. Reformacka 3, 31-012 Kraków, z napisem "Konkurs fotograficzny".Tematyka fotografii może dotyczyć:

- szlak miejsc (także nieznanych) walki żołnierzy wyklętych

- postaci, pamiątek, symboli, tablic, pomników, itp.

- współczesne odwołania do tematyki żołnierzy wyklętych podczas różnych wydarzeń

Więcej o:
konkurs fotograficzny ipn żołnierze wyklęci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE