Radomsko, Łódzkie 17.0o Czwartek, 22 Sierpnia 2019

Konkurs „Cyfrowa majówka”

Powiat
Beata Januszewska

Minister cyfryzacji Marek Zagórski zaprasza do udziału w konkursie „Cyfrowa majówka". To konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności.

O jakie wydarzenia chodzi? To zależy tylko od kreatywności ich organizatorów. Gra miejska, warsztaty, pogadanka, seminarium, aplikacja internetowa, kino plenerowe, piknik cyfrowy, a nawet wyjątkowo ciekawa lekcja informatyki – to tylko kilka propozycji. Im więcej inicjatyw, tym lepiej.

Kolejna ważna informacja – wydarzenie trzeba zgłosić do 19 maja (to konieczne, by mieć szansę na nagrodę). To nic trudnego. Aby ułatwić pracę ministerstwo przygotowało prosty formularz, który ułatwia cały proces. Znajdziecie go na stronie: http://koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/

W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się – a może i nauczyło – co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zaproście lokalnych seniorów i pokażcie im, jak korzystać z poczty e-mail. Skrzyknijcie miejscowe dzieciaki i rozpocznijcie przygodę z programowaniem. Zachęćcie mieszkańców, by poopowiadali sąsiadom jak nie dać się oszukać w Internecie i na co uważać. A wszystko w niezobowiązującej, majówkowej atmosferze.

- Zależy nam, aby „Cyfrowa majówka” przede wszystkim była dobrą zabawą. Chcemy jednak docenić najciekawsze inicjatywy. To na nie czekają nagrody
- podkreśla minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy: całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Czekamy na inicjatywy Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków, czy lokalnych przedsiębiorców.

ZAŁĄCZONE PLIKI

Cyfrowa majówka - informacje o konkursiePOBIERZ PLIK

komentarze