Koniec z maseczkami w przestrzeniach ogólnodostępnych

Koniec z maseczkami w przestrzeniach ogólnodostępnych Fot. pixabay.com

Od soboty 30 maja w przestrzeniach ogólnodostępnych noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe, nie będzie limitów osób w sklepach i gastronomii, będą możliwe zgromadzenia do 150 osób, nie będzie też limitu wiernych w kościołach.

Będzie obowiązywała jedna generalna zasada: w przestrzeniach ogólnodostępnych, jeżeli to będzie tylko możliwe, zachowanie dystansu dwumetrowego, a noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Jeżeli dwie osoby idą obok siebie, blisko, to dalej zalecane jest noszenie maseczek.

Zasada ta dotyczy przestrzeni otwartych, ale również przestrzeni zamkniętych, gdzie bezpiecznie da się zachować dystans, jeżeli odpowiednio do tego zostaną przygotowane warunki, na przykład restauracja, zakład fryzjerski czy inne zakłady usługowe. W sklepach, w środkach komunikacji publicznej, w kościołach czy w kinach maseczki będą wciąż obowiązkowe.

Sprawdź: Luzowanie obostrzeń etap IV. Co się zmieni?

Od soboty zostają też zdjęte ograniczenia w handlu. W sklepach nie będą obowiązywały już limity osób w zależności od powierzchni sklepu. Podobne ograniczenia przestają od soboty obowiązywać w gastronomii. Nadal będzie obowiązek noszenia maseczek ochronnych w mniejszych sklepach i gastronomii przy doprowadzeniu do stołu lub wyjściu do toalety.

Jeżeli chodzi o kult religijny - już od  niedzieli 31 maja, nie będą obowiązywały limity wiernych w kościołach, ale również taka sama zasada i dystans dwumetrowy od innego wiernego.

Więcej o:
koronawirus koronawirus powiat radomszczański maseczki maseczki radomska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE