Dziś uczniowie wrócili do szkół. 1 września to szczególny dzień dla młodzieży szkolnej, a przede wszystkim dla pierwszoklasistów oraz tych, którzy w tym roku zdają egzaminy. W tym roku szkoły czekają także duże zmiany.
Dziś uczniowie wrócili do szkół. 1 września to szczególny dzień dla młodzieży szkolnej, a przede wszystkim dla pierwszoklasistów oraz tych, którzy w tym roku zdają egzaminy. W tym roku szkoły czekają także duże zmiany.
Uczniowie radomszczańskich szkół wrócili po wakacyjnym wypoczynku pełni energii do całorocznej pracy. Jak co roku największe wyzwania czekają uczniów pierwszych i szóstych klas oraz maturzystów.
Dyrektorzy radomszczańskich placówek oświatowych życzyli swoim uczniom wielu sukcesów oraz realizacji działań, które przyczynią się nie tylko do ich osobistego rozwoju, ale także szkoły.
W wielu placówkach nie zapomniano o dzisiejszej 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Bohaterów wojennych uczczono minutą ciszy.
Nowy rok szkolny 2015/2016 to także nowe wyzwania. Dzisiejszą szkołę czeka wiele zmian.
Po pierwsze. Objęto reformą podręcznikową kolejne roczniki. Darmowe książki w tym roku dostaną pierwszo-, a także po raz pierwszy drugo- i czwartoklasiści oraz uczniowie pierwszych klas gimnazjów. Tym ostatnim książki w każdej szkole wybierali nauczyciele z oferty wydawnictw, a państwo je dofinansowało.
Pierwszaki będą uczyć się z rządowego „Naszego elementarza”, a otrzymają go od drugoklasistów, ci zaś dostaną jego kontynuację pt. „Nasza szkoła".
Po drugie. Dużą zmianą będzie zakaz handlowania w szkołach tzw. śmieciowym jedzeniem. Nie znana jest jednak jeszcze lista z artykułami, które będą podlegać zakazowi sprzedaży w szkołach. Już wiadomo, że wielu handlujących w związku ze zmianami zrezygnuje z prowadzenia szkolnych sklepików z powodu zwiększonych kosztów produktów. Nie lada zadanie stoi także przed szkolnymi kucharzami, którzy zgodnie z rozporządzeniem nie mogą dosładzać potraw białym cukrem.
Po trzecie. Zmiany nie ominą również najmłodszych. W tym roku prawo do miejsca w przedszkolu dostały czterolatki. A do przedszkolnej podstawy programowej wprowadzono obowiązkową naukę języka obcego. Każdy pięciolatek ma też prawo do bezpłatnych zajęć z języka angielskiego.
kt