Koniec sezonu w IV lidze. RKS Radomsko na 3. miejscu

Koniec sezonu w IV lidze. RKS Radomsko na 3. miejscu Fot. RKS Radomsko

Zakończył się długi sezon w IV lidze. RKS Radomsko zakończył rozgrywki na 3. miejscu. W ostatnim meczu (24 czerwca) RKS wygrał na wyjeździe z Jutrzenką Drzewce 5:2. Drużynę poprowadził trener Mateusz Walaszczyk.

Sezon w IV lidze w grupie łódzkiej rozpoczął się 6 sierpnia 2022 roku. W rozgrywkach wystartowało 20 drużyn. W zimowej przerwie okazał się, że na wiosnę grać nie będzie LKS Kwiatkowice.

RKS Radomsko w całym sezonie zgromadził na koncie 77 punktów. Wygrał 23 spotkania, 8 zremisował, 7 przegrał. Bramki: 97:36.

W ostatnim meczu sezonu RKS Radomsko na boisku w Lipcach Reymontowskich wygrał z Jutrzenką Drzewce po bramkach Szymona Kożeckiego w 13 min., Stanisława Domanieckiego w 68 min., Wiktor Śmigielski w 71 min., Dawid Flaszka w 80. min., Bartłomiej Bezulski w 85 min. Dla Jutrzenki trafili Cezary Dominiak w 6 min. i Oskar Kacperski w 37 min.

Pod koniec spotkania szansę na grę dostali dwaj młodzi radomszczanie Mateusz Michalski i Mikołaj Cieślik. 

RKS Radomsko: B. Nikołaj – P. Bańczyk, K. Kokoszczyk, Sz. Kożecki, K. Misztalski, M. Gołda, W. Śmigielski, B. Machaj, D. Flaszka, K. Kolasa, St. Domaniecki

Do ostatniej kolejki ważyły się losy awansu. O III ligę walczyła Fundacja Akademia GKS Bełchatów i Widzew II Łódź. Ostatecznie awansowała FA GKS Bełchatów dzięki wygranej u siebie 5:0 ze Zrywem Wygoda. Widzew II zremisował ze Zjednoczonymi Stryków 2:2. Z IV ligi spadają: LKS Kwiatkowice, WKS Wieluń, Jutrzenka Drzewce, Stal Niewiadów i Pogoń Zduńska Wola.

Więcej o:
rks rks radomsko sparing rks radomsko kibice rks kibice rks radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE