Koniec sezonu dla tenisistów UMLKS Radomsko

Koniec sezonu dla tenisistów UMLKS Radomsko

Zarówno tenisistki i tenisiści stołowi UMLKS Radomsko zakończyli ligowe rozgrywki.

Tenisiści stołowi UMLKS Radomsko utrzymali się w III lidze. Ligowy byt zapewnili sobie dzięki sobotniemu zwycięstwu (14 kwietnia) z Jutrzenką Bychlew 6:4. Z kolei w niedzielę w Zgierzu tenisiści ulegli miejscowemu Sokołowi 8:2. Punkty w tych meczach zdobyli Krzysztof Wieczorek 4 pkt., Tomasz Wrzalik i Tomasz Stępień po 1,5 oraz Bogdan Kokosiński 1 pkt. Ostatecznie podopieczni trenera Jacka Kawki zajęli 7. miejsce w ligowej tabeli. W ciągu sezonu zgromadzili na swoim koncie 18 punktów (8 zwycięstw, 2 remisy, 6 remisów).

- Niedosyt w III lidze męskiej. Nasza drużyna mogła uplasować się na zdecydowanie wyższym niż zajęte 7. miejsce – podsumował krótko sezon trener Jacek Kawka.

Ostatni mecz w V lidze grała drużyna rezerw UMLKS. We własnej hali ulegli zespołowi KTS Sieradz 4:6. Punkty zdobyli: Mateusz Czapla 2 oraz Mateusz Winkler i Bartek Witaszczyk po 1.

- Spełniła moje oczekiwania druga drużyna występująca w V lidze, gdzie nasi młodzi zawodnicy zdobywali doświadczenie. Myślę, że dwóch z nich w nowym sezonie grać będą w III lidze – mówi Jacek Kawka.

Natomiast na koniec sezonu dwie porażki w II  lidze zanotowały tenisistki UMLKS. Przegrały z UKS Maków 1:9 oraz Jedynką II Łódź 3:7. Punkty w tych meczach zdobyły: Ola Niemiec 2,5 oraz Kinga Więcławska 1 pkt. W tabeli żeński zespół UMLKS zajął 5. miejsce z dorobkiem 6 punktów (3 zwycięstwa, 7 porażek).

W drużynowych Mistrzostwach województwa łódzkiego grały dwie drużyny młodzików. W Łowiczu  uplasowali się na miejscach 9-19.

Więcej o:
umlks umlks radomsko tenis radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE