Koniec prezydentury Anny Milczanowskiej

Po 9 latach Anna Milczanowska pożegnała się z funkcją prezydenta miasta Radomska.

Po 9 latach sprawowania władzy, Anna Milczanowska pożegnała się z funkcją prezydenta miasta Radomska.

Anna Milczanowska zrzekła się mandatu prezydenta Radomska. Była już prezydent musiała złożyć mandat, gdyż została posłem na Sejm VIII kadencji. W październikowych  wyborach, w okręgu nr 10 uzyskała 11 562 głosów. Formalnie zrobi to w najbliższy wtorek w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie na ręce komisarza wyborczego złoży rezygnację z funkcji prezydenta. Automatycznie z funkcji wiceprezydentów odwołani zostali Marek Błasiak i Wojciech Ślusarczyk. Tak stanowi prawo. Natomiast podczas sesji Rady Miasta w poniedziałek 9 listopada, odchodząca prezydent podziękowała radnym za współpracę na rzecz Radomska, za wspólne rozmowy i projekty.

- Dziękuję wszystkim za 9 lat owocnej współpracy. Wybór do polskiego parlamentu odbieram jako zaszczyt jakim obdarzyła mnie lokalna społeczność. To ważne zobowiązanie oraz szansa na kształtowanie lepszej rzeczywistości i dążenie do państwa przyjaznego obywatelom - mówiła w swoim wystąpieniu prezydent Milczanowska, zaznaczając jednocześnie, iż wierzy we współpracę z jej następcą bez względu na to kto zasiądzie w fotelu prezydenta Radomska.

W ubiegłym tygodniu Anna Milczanowska pożegnała się ze swoimi współpracownikami z magistratu, od który dostała tort w kształcie budynku polskiego parlamentu. 

W środę 4 listopada, w Sali Kolumnowej w gmachu przy Wiejskiej, od przewodniczącego PKW Anna Milczanowska odebrała zaświadczenie o wyborze na posła. Wkrótce złoży poselskie ślubowanie. W nowym parlamencie posłanka Milczanowska będzie zasiadała w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej,  Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu. Drugim posłem z Radomska został Krzysztof Maciejewski.

Tym kto będzie rządził naszym miastem do czasów wyborów, przeczytaj w artykule: Kto pokieruje Radomskiem?

Kto po Milczanowskiej? Przyszłym kandydatem na prezydenta jest – jak zapowiedział Jarosław Ferenc reprezentujący Stowarzyszenie Razem dla Radomska oraz kandydująca niedawno na posła Sejmu RP z ramienia Platformy Obywatelskiej Magdalena Spólnicka. Radna otrzymała rekomendację zarządu miejskiego i powiatowego PO do ubiegania się o prezydenturę.

Swojego kandydata w wyborach prezydenckich najprawdopodobniej wystawi .Nowoczesna Ryszarda Petru. Jak informuje lider .Nowoczesnej w  Radomsku Kamil Bugdal, w tej sprawie trwają bardzo zaawansowane rozmowy i niebawem zostaną podjęte ostateczne decyzje.

- W Nowoczesnej dużo się dzieje od czasu ogłoszenia wyników wyborów. Jest dużo sygnałów od ludzi, którzy chcą z nami działać. W tej chwili mamy jedną silną kandydaturę z naszej organizacji oraz dwoje kandydatów zabiegających o wsparcie - powiedział portalowi Radomsko24.pl, Kamil Bugdal. - To znane osoby ze świata lokalnej polityki. Jeszcze w tym tygodniu spotykamy się na zarządzie wojewódzkim. Przedstawiciele biorący udział w pracach zarządu bardzo nas wspierają w naszych poczynaniach i z wielkim zainteresowaniem przyglądają się naszym krokom. Tam zaprezentujemy sytuację w Radomsku by uzyskać potwierdzenie wcześniejszych deklaracji wsparcia dla naszych poczynań - dodaje.

Kandydata w wyborach wystawi także formacja Kukiz'15, a będzie nim Jacek Rak.

Kolejnym kandydatem ma być osoba powołana przez odchodzącą prezydent Annę Milczanowską. Kim ona będzie, tego jeszcze nie wiadomo. W obiegu publicznym istnieją tylko spekulacje.

Więcej o:
wybory2015 sejm senat kandydaci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE