Konferencja prasowa PO o budżecie Radomska i kłopotach prezydenta miasta z koalicjantami

Fot. PO Radomsko

W przededniu sesji Rady Miejskiej w Radomsku, 23 listopada odbyła się krótka, lecz pełna interesujących informacji konferencja prasowa. Magdalena Spólnicka, Łukasz Więcek i Rafał Dębski zabrali głos, przedstawiając stanowiska dotyczące bieżących spraw, w tym również w sprawie związanej z budżetem naszego miasta.

Koalicja prezydenta Ferenca z PiS blokuje program InVitro w Radomsku. Radny miejski Łukasz Więcek, wyraził zdziwienie i rozczarowanie decyzją prezydenta Jarosława Ferenca o wycofaniu programu in vitro z projektu budżetu. Platforma Obywatelska uważa, że decyzja ta była prawdopodobnie skutkiem nacisków PiS. Wskazał również na niepowodzenie ich wniosku na Komisji, co jednoznacznie odczytuje jako zły sygnał wobec mieszkańców Radomska.

Radny miejski Rafał Dębski wspomniał o kwestii zaskakujących decyzji w sprawie kolejnej podwyżki podatków. Podkreślił, że Jarosław Ferenc już pięciokrotnie podnosił podatki i planował to zrobić po raz szósty. Wskazał na pozorną sprzeczność w działaniach prezydenta, który wysłał podziękowania za konsultacje do organizacji zrzeszających przedsiębiorców, jednocześnie planuje podwyżki, nie wspomina o zablokowania tej decyzji przez swoich koalicjantów. Radny Koalicji Obywatelskiej zwracał uwagę na brak transparentności w podejmowaniu decyzji w Urzędzie Miasta oraz problemy w komunikowaniu ważnych dla mieszkańców i przedsiębiorców spraw jak zachowanie stabilności podatkowej, zwłaszcza w trudnych czasach związanych w jakich niewątpliwie się ostatnio jako miasto znajdujemy.

Magdalena Spólnicka kontynuowała temat politycznej rzeczywistości w Radomsku. Była radna miejska i wiceszefowa regionu łódzkiego Platformy Obywatelskiej zaapelowała do prezydenta, by ten nie wysyłała emisariuszy do działaczy PO i nie zabiegał o przychylność posłów PO, między innymi posła Adriana Witczaka, bo ten będzie współpracował z każdym wójtem, burmistrzem, prezydentem na zasadach transparentności i otwartości.

- Proszę nie szukać większości koalicyjnej, ani w strukturach, ani w klubie Platformy Obywatelskiej, bo jej Pan tam z pewnością nie znajdzie - zakończyła konferencję przewodnicząca Magdalena Spólnicka.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
po po radomsko platforma radomsko koalicja radni koalicja obywatelska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE