Konferencja na temat FAS w Urzędzie Miasta w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

W dniu 11 września o godzinie 9.09 w Urzędzie Miasta Radomska rozpoczęła się konferencja tematyczna poświęcona problemowi FAS i FASD, czyli alkoholowego zespołu płodowego i spectrum płodowych zaburzeń alkoholowych. Konferencja jest organizowana przez Miasto Radomsko w związku z przypadającym 9 września Światowym Dniem FAS/FASD.

Konferencja to wydarzenie otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych tym zagadnieniem, zwłaszcza dla specjalistów pracujących z przyszłymi matkami.

- Niestety wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy, że od pierwszego dnia ciąży mają wpływ na zdrowie swoich dzieci. Przez 9 miesięcy nie powinny pić alkoholu, ale ważne jest również to by partnerzy wspierali swoje kobiety w ciąży i również wstrzymywali się od picia alkoholu - mówił podczas rozpoczęcia konferencji prezyden Jarosław Ferenc.

Celem konferencji jest uświadomienie społeczeństwu o skali i konsekwencjach picia alkoholu w czasie ciąży, które może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń płodu i zaburzeń rozwojowych dziecka. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze dane statystyczne, mechanizmy działania alkoholu na organizm kobiety ciężarnej i płodu, wskazania do diagnozy i terapii FAS/FASD, a także oferta Regionalnego Punktu Diagnozy i Terapii FASD.

Konferencja ma formę prelekcji prowadzonych przez wykwalifikowanych ekspertów z różnych dziedzin: psychiatrii dzieci i młodzieży, ginekologii, polityki społecznej. Wśród prelegentów znajdują się: przedstawiciel Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz specjalista z zakresu ginekologii. Konferencja będzie również okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy między różnymi instytucjami i organizacjami zajmującymi się problemem FAS/FASD.

Więcej w piątkowym (15 września) Serwisie Flesz Radomsko24.pl

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Konferencja na temat FAS w Urzędzie Miasta w Radomsku Radomsko FAS Radomsko Konferencja na temat FAS w Urzędzie Miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE