Konferencja Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych w Radomsku

Konferencja Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych w Radomsku Fot. UM Radomsko

W hotelu Zameczek w Radomsku 28 listopada rozpoczęła się Konferencja Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego ph. „Apologia codzienności?_kolekcja muzealna!” Przez dwa dni muzealnicy będą wymieniać się doświadczeniami zawodowymi.

Konferencja organizowana jest przez Muzeum Regionalne im Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Łódzki Dom Kultury. Jak podkreślają organizatorzy, celem wydarzenia jest przede wszystkim integracja pracowników muzeów z województwa łódzkiego, wymiana doświadczeń z zakresu działania muzeów i zarządzania kolekcjami muzealnymi. W konferencji udział biorą przedstawiciele 20 muzeów z naszego regionu.

Te cykliczne wydarzenia są miejscem wymiany doświadczeń i przestrzenią, w których zaproszeni goście – specjaliści w swoich dziedzinach - dzielą się przemyśleniami dotyczącymi różnych wymiarów funkcjonowania muzeów, a muzealnicy z naszego regionu - wieloletnimi doświadczeniami. W Radomsku dyskusja dotyczyć będzie m.in. definiowania nowej polityki gromadzenia zbiorów czy zarządzania kolekcjami muzealnymi.

- Jest to bardzo ważne wydarzenie kulturalne. Rzadko gościmy w Radomsku tak znamienitych gości. Dzięki konferencji możemy podzielić się naszymi doświadczeniami, ale też zdobyć cenną wiedzę od dyrektorów innych muzeów. Myślę, że dzięki tej wymianie wiedzy, oferta naszego muzeum będzie ciekawsza – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Na piątek (29 listopada) zaplanowano zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Radomsku. Dyrektorzy obejrzą wystawy: „Gabinet Stanisława Sankowskiego”, „Pradzieje Ziemi Radomszczańskiej”, „Z dziejów miasta Radomska”, „W okupowanym Radomsku”, „Powojenne Radomsko 1945 – 1989. Opowieść o PRL”, „Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku”, „Zbiory sztuki w radomszczańskim muzeum”, „Był taki pan – Leon Wyczółkowski. Malarstwo, rysunek, grafika” (ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy).

Zaproszeni goście wezmą również udział w wernisażu wystawy fotograficznej Joanny Sidorowicz „Chasydzi” będącej członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Na zakończenie wydarzenia przygotowano zwiedzanie Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich w Radomsku.

Więcej o:
konferencja dyrektorów i kustoszy muzeów regionalnych z województwa łódzkiego konferecja zameczek radomsko muzea łódzkie muzeum radomsko muzeum drukarstwa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE