Konfederacja Wolność i Niepodległość przedstawia kandydatów do sejmu z Radomska

Będący pierwszy na liście Konfederacji Wolność i Niepodległość w wyborach parlamentarnych Patryk Marjan, podczas konferencji prasowej, 13 września zaprezentował i zachęcał do głosowania na radomszczańskich kandydatów do sejmu – Jacka Raka oraz Marcina Budkiewicza.

Konfederacja Wolność i Niepodległość jest jedną z pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Ugrupowanie reprezentuje poglądy prawicowe i eurosceptyczne. Koalicji skupia środowiska deklarujące poglądy wolnościowe, narodowe, konserwatywne i proobywatelskie. O ugrupowaniu mówił Patryk Marjan.

- Naprzeciw tym wszystkim czterem ugrupowaniom, 13 października wychodzi prawdziwa prawica – Konfederacja. Ugrupowanie zrzeszające środowiska proobywatelskie, które wcześniej działały w szerszym ruchu Kukuiz15, który niestety nie okazał się tym w co wszyscy wierzyliśmy, jak również zrzeszające środowiska narodowe, wolnościowe i rolnicze. Chcemy iść do sejmu, aby walczyć o obniżkę podatków dla obywateli i dla przedsiębiorców. W naszej ocenie nie jest normalne, że obywatele oddają w daninach państwu około 60 proc. swojego wynagrodzenia. Chcemy zawalczyć o podmiotowość Polski na arenie międzynarodowej, aby realizować interesy polskiego obywatela, przedsiębiorcy i rolnika.

Na konferencji Patryk Marjan zachęcał do głosowania na kandydatów z Radomska, czyli Jacka Raka oraz Marcina Budkiewicza – lokalnych kandydatów.

- Namawiam wszystkich mieszkańców Radomska, aby nie głosowali na osoby, które codziennie widzą w telewizji, gdyż te osoby nie będą realizowały interesów Radomska w parlamencie polskim. Tylko żeby głosowali na swoich przedstawicieli, na ludzi, którzy najlepiej znają problemy radomszczan i które z pewnością włożą dużo siły i energii, aby zmienić to miasto na lepsze.

Jacek Rak jest przedsiębiorcą, na liście Konfederacji znajduje się na pozycji drugiej.

- Działacze Kukiz 15 nie zgadzają się, by startować z list najbardziej chyba systemowej partii, jaką jest PSL. Dlatego postanowiłem wesprzeć partię Konfederacja. Dotychczas nie było takiej partii zdecydowanie proobywatelskiej, prowolnościowej i prorynkowej, która dałaby nadzieję na obniżkę podatków i zostawienie ludziom owoców ich pracy

- mówi Jacek Rak.

Z kolei kandydat – Marcin Budkiewicz na liście wyborczej zajmuje pozycję nr 8, jest przedstawicielem środowisk narodowych. Podczas konferencji mówił, że będzie walczył o niskie podatki i przejrzyste prawo podatkowe.

- Jako przedstawiciel młodego pokolenia będę walczył o to, by podatki były niższe, a prawo podatkowe przejrzyste. Polska ma być wielka, niezależna i niepodległa. I będzie taka tylko wtedy, kiedy jego obywatele będą bogaci. Jako młode pokolenie zapewniam, że jesteśmy na tyle przedsiębiorczymi ludźmi, że jesteśmy sobie w stanie poradzić bez dodatkowych 50 tys. zł na mieszkanie, bez pensji minimalnej na horrendalnej granicy 3-4 tys. zł.

Więcej o:
wybory 2019 radomsko wybory 2019 kampania wyborcza konfederacji wolnośći i niepodległość wybory kukiz15
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE