Konfederacja napisała list do ministra zdrowia i pyta o oddział dziecięcy szpitala w Radomsku

Konfederacja napisała list do ministra zdrowia i pyta o oddział dziecięcy szpitala w Radomsku Fot. pixabay.com

Na prośbę radomszczan oraz członków radomszczańskiego Ruchu Narodowego poseł Krzysztof Bosak wraz z grupą posłów Konfederacji wystosował do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego interpelację w związku z brakiem oddziału dziecięcego w szpitalu w Radomsku.

W interpelacji posłowie pytają między innymi o działania Konsultanta Krajowego oraz wojewódzkiego w tej sprawie, o kontrolę dostępności świadczeń dotyczącej pediatrii, o wskazanie przyczyn kategorycznej odmowy przyjęcia funkcji kierownika oddziału dziecięcego przez lekarzy, którzy wcześniej pracowali na oddziale dziecięcym oraz o podjęcie interwencji przez ministerstwo zdrowia w celu przywrócenia pediatrii w szpitalu w Radomsku. Interpelacja została napisana we wrześniu. Do Sejmu trafiła 6 października.

Treść interpelacji podpisanej przez posła Roberta Winnickiego:

Szanowny Panie Ministrze,
do mojego biura poselskiego spływają prośby o interwencję w przedmiocie trwającego już dwa lata braku działania oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Brak oddziału dziecięcego w powiecie, który zamieszkuje 112 000 osób, jest sytuacją całkowicie niezrozumiałą, która generuje ogromne problemy rodziców dzieci, którzy muszą szukać pomocy kilkadziesiąt kilometrów od domu, ryzykując ich życie i zdrowie.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na pytania zawarte w interpelacji i podjęcie interwencji w tej sprawie.
1. Czy to prawda, że w wyniku przekształcenia oddziału dziecięcego na oddział dla chorych na COVID-19 dwa lata temu najmłodsi pacjenci muszą teraz szukać pomocy poza Szpitalem Powiatowym w Radomsku?
2. Jakie działania zostały podjęte przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pediatrii oraz konsultanta krajowego w celu przywrócenia oddziału dziecięcego w Radomsku?
3. Czy została przeprowadzona kontrola dostępności świadczeń w szpitalu dotycząca pediatrii?
4. Czy to prawda, że lekarze, którzy wcześniej pracowali na oddziale dziecięcym, kategorycznie odmawiają przyjęcia funkcji kierownika tego oddziału? Jeśli tak, to jakie wskazują przyczyny tego stanowiska?
5. Czy ministerstwo podejmie interwencję w celu przywrócenia oddziału dziecięcego? Jeśli tak, to na kiedy planowane jest otwarcie takiego oddziału?

Pod interpelacją podpisał się również poseł Krystian Kamiński, który zawita do Radomska 22 października. Spotkanie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku o godz 16.00.

Więcej o:
szpital szpital radomsko oddział dziecięcy szpital powiatowy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE