Koncertowy Różewicz Open Festiwal

Koncertowy Różewicz Open Festiwal Fot. MDK

Podczas tegorocznej edycji Różewicz Open Festiwal nie zabraknie muzyki. Oprócz spektaklu muzycznego i poniedziałkowego koncertu w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędą się również wydarzenia towarzyszące w Bourbon Street.

W piątek 6 października wystąpi Maja Kleszcz&Kwartet Prowincjalny z utworami z płyty „Dudzie-Graczowi”, która powstała w hołdzie malarzowi Jerzemu Dudzie-Graczowi. Teksty na płytę przygotowała Agata Duda-Gracz, córka nieżyjącego już malarza, na co dzień reżyserka i scenografka teatralna, która współpracowała również z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Płyta „Dudzie-Graczowi” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród krytyków i fanów. Przypomnijmy, że to kolejna już po „Radio Retro”, „Odeonie” i „Romantyczności” płyta, na której występuje oryginalny duet, czyli Maja Kleszcz i Wojciech Krzak. Liderzy za każdym razem zapraszają do składu znakomitych muzyków. Jednak nie tylko sama muzyka jest zaskakująca. Teksty na trzy pierwsze płyty pod szyldem Maja Kleszcz&incarNations przygotował Bogdan Loebl, poeta, prozaik, znakomity literat, który wielbicielom muzyki znany jest jako autor tekstów bluesowych dla zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy. Wracają jednak do ostatniego wydawnictwa Jeden z recenzentów płyty „Dudzie-Graczowi” Michał Olechowski pisał: Prostota i oszczędność formy w tym wydaniu wydobywają wiele znaczeń. Brzmienie na płycie stanowi wypadkową twórczości w Kapeli ze Wsi Warszawa oraz IncarNations, w której dźwięki pieśni ludowych przenikają się z korzennym bluesem. I właśnie dlatego warto wybrać się na koncert pełen wspaniałej muzyki, oryginalnych tekstów a wszystko to w teatralnej oprawie, bo przypomnijmy, że oprócz tego, że autorką tekstów jest reżyserka teatralna, to sama Maja Kleszcz jest laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Maja Kleszcz o Wojtek Krzak wystąpili w Radomsku, gdy grali jeszcze w Kapeli ze Wsi Warszawa i zostali tutaj dobrze przyjęci.

 

Następnego dnia tj. w sobotę 7 października wystąpi w Radomsku zespół Dagadana, który zdobył już uznanie na scenie łącząc folklor i muzykę elektroniczną. To muzycy, którzy są dobrze znani radomszczańskiej publiczności. Zostali tutaj ciepło przyjęci, a teraz chętnie wracają do rodzinnego miasta braci Różewiczów.

Zespół Dagadana w 2014 roku nagrał płytę „List do Ciebie” z tekstami najstarszego z braci Różewiczów, Janusza, który niestety nie zdołał rozwinąć swojego talentu. Obecnie dzięki zespołowi Dagadana kolejne pokolenie może zapoznać się z twórczością Janusza Różewicza i ocalić jego poezję od zapomnienia. Warto dodać, że projekt wspierała rodzina poety, w tym brat – Tadeusz. Na koncercie w Radomsku z zespołem Dagadana wystąpi znakomity perkusista Frank Parker, który współpracował m.in. z Kurtem Ellingiem, Randym Breckerem i Johnem Patituccim.

6 października 2017 r. - piątek

godz. 21.00 – koncert: Maja Kleszcz&Kwartet Prowincjonalny

wstęp wolny

7 października 2017 r. - sobota

godz. 21.00 – koncert: zespół Dagadana

wstęp wolny

Więcej o:
rof rof radomsko różewicz open festiwal różewicz radomsko mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE