Radomsko, Łódzkie 21.6o Poniedziałek, 21 Października 2019
ważne informacje
  • 14:10 Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy czytaj dalej
  • 14:10 Ostateczne wyniki wyborów dla okręgu nr 10 czytaj dalej

Koncert zespołów folklorystycznych w MDK

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

W niedzielę, 7 lipca na deskach Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się koncert zespołów folklorystycznych z Cypru, Ukrainy oraz Polski. Była to wyjątkowa okazja do poznania kultur innych narodów. Tancerze zaprezentowali widzom niepowtarzalne piękno obrzędów, strojów, pieśni i tańca swoich regionów. A wszystko to w ramach Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych.

Był to półtoragodzinny koncert wspaniałych folklorystycznych doznań. Widzom zgromadzonym w sali widowiskowej naprzemiennie prezentowali się tancerze z Polski, Cypru i Ukrainy oraz solistka tańcząca flamenco.

Z Polski wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Łódź”. Zaprezentowali poloneza, oberka z kujawiakiem i mazura. Zespół powstał w 1983 roku w Centrum Kultury Młodych w Łodzi. Tancerze propagują wartości kultury narodowej w kraju i za granicą. W zeszłym roku zespół obchodził swój jubileusz 35-lecie istnienia.

Z Cypru wystąpił zespół Yenibogazici Municipality Folk Dance Group, który zaprezentował piękno tańców i kultury północnych terenów swojego kraju. W swoich prezentacjach artystycznych przedstawiają m.in. obrzędy i tradycyjne tańce i zwyczaje związane z kulturą biesiadowania i wspólnego spędzania czasu. Z Ukrainy wystąpił zespół Folklore Dance Group „Usmishka”. Występy zespołów przeplatane były tańcem flamenco, który zaprezentowała solistka Patrycja Licha – będąca również choreografem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych organizowanych przez Centrum Kultury Młodych w Łodzi.

komentarze