Koncert Najpiękniejszych Pieśni Powstania Warszawskiego

Na patio Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, w niedzielę 28 lipca miał miejsce koncert „Najpiękniejszych Pieśni Powstania Warszawskiego”, w wykonaniu aktorów Studia Piosenki z Łodzi pod kierunkiem Teresy Stokowskiej-Gajdy.

Choć 75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego przypada na 1 sierpnia, to Miejski Dom Kultury już dziś przygotował dla mieszkańców wspaniały koncert połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

- Studio Piosenki z Łodzi pod kierunkiem Teresy Stokowskiej-Gajdy przygotowało pieśni powstańcze. Pamięć o powstańcach chcemy uczcić wspólnym śpiewaniem. My, jako dom kultury przygotowaliśmy specjalny śpiewnik tych utworów, które dzisiaj będzie można usłyszeć, tak aby każdy mógł się włączyć i śpiewać razem z nami
- mówi Krystyna Michalska z MDK.

W niedzielne popołudnie radomszczanie spędzili słuchając i śpiewając takich pieśni, jak: „Siekiera, motyka”, „Natalia”, „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój”, „Nasza miłość wojenna”, „Marsz Mokotowa”, Sanitariuszka Małgorzatka”, „Marsz Żoliborza”, „Jeszcze tylko ciut”, „Żołnierzu, panienko”.

Więcej o:
mdk radomsko powstanie warszawskie radomsko koncert pieśni powstańczych w mdk radomsko studio piosenki z łodzi w mdk w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE