Koncert KIM NOWAK w Pubie Belfast

Klub Belfast zaprasza 2 listopada, na koncert Kim Nowak, promujący najnowszy album zespołu pod tytułem "Wilk".

foto: materiały promocyjne organizatorówKlub Belfast zaprasza 2 listopada, na koncert KIM NOWAK, promujący najnowszy album zespołu pod tytułem "Wilk".

Wejście do lokalu od godziny 19.00, planowana godzina koncertu to 22.00. Bilety w cenie 20zł do nabycia w dniu koncertu w klubie przy wejściu. Nie jest prowadzona przedsprzedaż biletów. Po organizatorzy zapraszają wszystkich na Rockoteke.

Nowy album Kim Nowak to, jak twierdzi FISZ, kontynuacja rockowego grania które tak zachwyciło publiczność i krytyków muzycznych w całej Polsce. Będzie bardzo energetycznie i jeżeli ktoś na koncertach planuje dyskretnie potupać nóżką trzymając szklankę piwa, koniecznie musi się wycofać w dalsze kąty klubu.

Kim Nowak – zespół powstał w 2009 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski, Piotr Waglewski. 14 maja ukazał się debiutancki album zatytułowany „Kim Nowak“.

Nazwa odnosi się do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Bracia Waglewscy, zafascynowani hiphopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej – Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły WAGLEWSKICH to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, który ma podobne sentymenty i tęsknoty.

Michał Sobolewski to znawca muzyki lat 60., zafascynowany brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After czy mniej znanych Toad, 13th Floor Elevators. Zachowując energię z prób, ZESPÓŁ w składzie bębny, gitara, bas zarejestrował pierwszą płytę „Kim Nowak“ w sierpniu 2009 roku.

To płyta grana na żywo, bez użycia komputerów, gdzie wszystkie brudy zostały pozostawione celowo. Rify gitarowe, często odnoszące się do klasyki gatunku, współgrają z punkową, garażową sekcją rytmiczną. Teksty, często wykrzykiwane, opowiadają o śmierci, przemijaniu (Pistolet, Biegnij, Urodziny, Spacer), morderstwie (Nóż), niedojrzałości (Sierpień), emocjach (AAA!, Rekin), prawdziwej miłości (King Kong!). Kim Nowak to dwanaście „popsutych piosenek“ – przesterowanych, brudnych, od których „Popłynie wrzątek i pęknie serce, wysiądzie prąd w całym mieście“. cali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej – Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły WAGLEWSKICH to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, który ma podobne sentymenty i tęsknoty.

Więcej o:
pub belfast koncert impreza kim nowak
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE