Radomsko, Łódzkie 0.7o środa, 29 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Koncert biskupa Antoniego Długosza dla Koniczynki w Muzeum

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

W Muzeum Regionalnym w Radomsku w piątkowe popołudnie odbył się charytatywny „Koncert z Koniczynką”, na którym wystąpił ksiądz biskup Antoni Długosz. Wspólnej zabawie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na działalność stowarzyszenia.

Do koncertu doszło z inicjatywy księdza biskupa Antoniego Długosza. Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” nie kryła wzruszenia, dziękując wszystkich przyjaciołom „Koniczynki”, którzy wspierają i dają siłę jej członkom do dalszego działania.

- Bardzo się cieszę, że mamy tak wielu przyjaciół. Jednym z nich jest biskup Antoni Długosz, który wspiera nas nie tylko dobrym słowem. Do koncertu doszło właśnie z inicjatywy biskupa, co jest to dla nas ogromnym zaszczytem
- mówiła prezes Stowarzyszenia, Katarzyna Chybała.

Podczas koncertu można było zakupić specjalne cegiełki, z których dochód przeznaczony zostanie na rozwój stowarzyszenia, w tym na utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej.

Oprócz wspólnego śpiewania i tańczenia, przygotowano również piknik, na którym można było skosztować grochówki, kiełbasek z grilla i słodkiego poczęstunku. Dla najmłodszych dzieci przygotowano kącik do zabawy.

komentarze