Komunikator powiadomi o zagrożeniach

Komunikator powiadomi o zagrożeniach

Na stronie internetowej miasta Radomska – www.radomsko.pl został uruchomiony tzw. pasek zagrożeń, czyli komunikator, który będzie zawiadamiał mieszkańców o bieżących zagrożeniach.

Dzięki komunikatorowi dowiemy się o zagrożeniach np. meteorologicznych, ale także o wszelkiego rodzaju awariach czy zagrożeniach związanych z komunikacją. 

Komunikator będzie się pojawiał tylko w przypadku zaistnienia zagrożenia, gdy zagrożenia nie ma, nie ma także paska na stronie.

Pasek będzie pojawiał się pod menu głównym w różnych kolorach w zależności od stopnia zagrożenia: zielonym (1 stopnia), żółtym (II stopnia), pomarańczowym (III stopnia) i czerwonym (IV stopnia).

Pasek będzie obsługiwany przez pracowników Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku. W ubiegłym tygodniu został uruchomiony próbny komunikat, w celu sprawdzenia działania paska zagrożeń.

Magistrat przypomina również o  Samorządowym Informatorze SMS. To system powiadamiania o zagrożeniach meteorologicznych, awariach oraz wydarzeniach kulturalnych.

 - Informator SMS co prawda nie jest rzeczą nową, ale chcemy przypomnieć mieszkańcom, że taki system powiadomień istnieje, i że w prosty sposób można z niego skorzystać. Ponadto chcemy zaktualizować bazę numerów. Z informacji przekazanych przez firmę obsługującą ten system wynika, że około 50 procent numerów w bazie jest nieaktywnych. Wynika to z tego, że część z użytkowników zmieniła numer telefonu, wyjechała, czy numer był na kartę.  Dlatego chcemy tę bazę numerów zaktualizować, aby komunikaty przychodziły do osób, które rzeczywiście chcą z systemu korzystać. Zapraszamy nowych użytkowników do rejestracji swojego numeru  - wyjaśnia prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Aby otrzymywać powiadomienia SMS wystarczy wysłać SMS o treści Tak.era02 pod numer 661 000 112.

Więcej o:
bezpieczeństwo system powiadamiania radomsko urząd miasta radomska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE