Komu zależy na niszczeniu i kradzieży banerów Rafała Trzaskowskiego?

- Banery wyborcze Rafała Trzaskowskiego są niszczone, a także dochodzi do ich kradzieży. Nie ma na to naszej zgody – mówili o tym podczas konferencji prasowej (3 lipca), członkowie radomszczańskiej Platformy Obywatelskiej. Dodają, że sprawa został już zgłoszona do organów ścigania.

- Akty wandalizmu przybierają coraz większą skalę. Za pośrednictwem mediów prosiliśmy o nagłośnienie tych problemów jeszcze podczas kampanii samorządowej. Natomiast w tej chwili skala związana ze zniszczeniem oraz kradzieżą banerów jest bardzo duża – mówił Marek Rząsowski.

Członkowie PO w Radomsku podali przykłady gdzie zginęły, a właściwie zostały ukradzione banery Rafała Trzaskowskiego.

- W środę  (1 lipca – red.) na ulicy Narutowicza zginęło kilkadziesiąt banerów, a na terenie miasta tych banerów zostało w sporej ilości zniszczonych. Uważamy, że tak nie należy podstępować. Niezależnie czy jest to kandydat bliski nam czy nie – zauważył Rafał Dębski, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku.

- Proszę zauważyć, że taki baner jest czyjąś własnością. Niszczenie tego banneru czy też jego kradzież jest zwykłym przestępstwem. Apelujemy do osób, które tak robią: jest to nie uczciwe, niemoralne, a ta kampania nie zasługuje na taki finał – podkreślił.

W piątek 3 lipca, w imieniu pełnomocnika wyborczego, Łukasz Więcek złożył zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku, o przestępstwie polegającym na kradzieży i zniszczeniu banerów. Dokumentacja fotograficzna trafiła także w ręce śldczych.

- Zgłosiliśmy zniszczenie kilkudziesięciu banerów oraz ich kradzież w ośmiu konkretnych miejscach. Liczymy na to, że policjanci będą panować na sytuacją – powiedział Łukasz Więcek.

Członkowie Platformy Obywatelskiej zaapelowali jednocześnie do wszystkich komitetów wyborczych o kulturalną kampanię do samego jej końca oraz o to, aby zwracali uwagę na osoby, które niszczą święto demokracji. Zapowiedzieli także, że w komisjach wyborczych na terenie powiatu radomszczańskiego wystawią mężów zaufania.

- Jeśli są osoby – sympatycy naszego kandydata Rafała Trzaskowskiego, to prosimy o kontakt. Prosimy o wsparcie w roli mężów zaufania – podsumowali konferencję członkowie PO w Radomsku.

Więcej o:
po radomsko niszczenie banerów w radomsku platforma obywatelska radomsko wybory 2020
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE