Kompleks sportowy przy PSP 6 w Radomsku oficjalnie oddany do użytku

Fot. Wojciech Bojdo/ Sebastian Nems

Dobiegła końca budowa nowoczesnego ogólnodostępnego kompleksu sportowego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku. Oficjalnie otwarcie obiektu nastąpiło w czwartek, 15 czerwca 2023 r.

W skład kompleksu wchodzą m.in.: boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej, bieżnia z nawierzchnią poliuretanową, rzutnia do rzutu młotem i dyskiem oraz oszczepem. Jest też skocznia do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoku wzwyż, a także zadaszone trybuny ze 136 miejscami siedzącymi, wiaty dla zawodników oraz oświetlenie i monitoring.

- Budowa tego kompleksu sportowego stanowi ważny krok w zapewnieniu uczniom i mieszkańcom Radomska dostępu do wysokiej jakości obiektów sportowych. Mam nadzieję, że ten kompleks przyczyni się do rozwoju sportu w regionie i stanie się miejscem, gdzie miłośnicy sportu będą mogli rozwijać swoje umiejętności i cieszyć się aktywnością fizyczną – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyli m.in. samorządowcy, w tym władze miasta i powiatu, wicewojewoda łódzki Marcin Buchali, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz przedstawiciele działających w Radomsku klubów sportowych. Nie zabrakło również młodych radomszczan, którzy będą korzystać z obiektu. Było przecięcie wstęgi, przemówienia a także występy artystyczne uczniów PSP 6 oraz pokazy umiejętności sportowych.

Ogólnodostępny kompleks sportowy przy PSP 6 w Radomsku będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 22.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 8.00 – 20.00. Godziny te mogą jednak ulec zmianie.

Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to kwota 685.356,87 zł. Wartość dofinansowania w ramach realizacji projektu „Poprawa jakości edukacji ogólnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 to 3.577.410,03 zł, z czego: z UE 1.882.867,21, natomiast z budżetu państwa: 1.694.542,82 zł.

Dodatkowo w ramach inwestycji szkoła wzbogaciła się o nowoczesne pomoce dydaktyczne, które trafiły do pracowni przedmiotowych, m.in. informatycznych i języków obcych, do sal przeznaczonych do rozwijania talentów, zainteresowań oraz zajęć pozalekcyjnych, takich jak: sala teatralna i pracownia kulinarna oraz do gabinetów specjalistów.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko psp 6 radomsko kompleks sportowy kompleks sportowy psp 6 boisko inwestycja otwarcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE