Komórkomania w Drzewniaku

Komórkomania w Drzewniaku

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku dołączyli do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego, aby wspólnie z Fundacją DKMS wspierać tę nierówną walkę!

Dyrektor szkoły Aleksandra Gniłka oraz 16 uczniów zdecydowali się wesprzeć akcję komórkomania i przeszli pierwszy etap rejestracji. 

- Akcja w Drzewniaku polegała nie tylko na przeprowadzeniu Dnia Dawcy. Nauczyciele przeprowadzali także lekcje uświadamiające skalę problemu nowotworów krwi, czym on jest i jak można pomagać. Bo pomagać można cały czas, rejestrując się w bazie, wspomagając fundację DKMS finansowo lub choćby propagując dawstwo szpiku kostnego wśród znajomych. To nic nie kosztuje, a możemy uratować komuś życie – opowiada Joanna Bogacz, szkolny koordynator akcji.

Projekt #KOMÓRKOMANIA trwa nieprzerwanie od 2016 r. przy wielkim zaangażowaniu całego środowiska edukacyjnego. W tym czasie zorganizowano 3172 akcje oraz zaangażowano 500 szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Więcej o:
komórkomania szpik dkms szpik drzewniak szkoła zsdioś
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE