Komin w remoncie

Komin w remoncie

Rozpoczął się remont zabytkowego komina Metalurgii. Występują też problemy z dojazdem do Galerii Radomsko od strony ulicy Reymonta, gdyż droga przy remontowanym kominie została zamknięta, ze względów bezpieczeństwa. Na teren galerii można wjechać jedynie od strony ulicy Kościuszki.

Miejscy urzędnicy remont komina planowali już od dłuższego czasu. Przygotowywano niezbędną dokumentację, w tym opinię od konserwatora zabytków, czekano na firmę, która przeprowadzi remont. A sam remont prowadzi firma z Nowego Sącza. Obecnie wykonywanie są prace mające na celu zabezpieczanie komina. Zakładana jest rozeta chroniąca przez upadaniem fragmentów komina na chodnik. Koszt wynosi 36 tys. zł. Docelowe prace dokończone będą w przyszłym roku.

- Z remontem wystartowaliśmy ostatecznie 6 grudnia. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy. Myślę, że uniedogodnienia (w ruchu  na terenie galerii – red.) potrwają kilka dni. Stopniowo będziemy zmniejszać wygrodzoną strefę. Z tegorocznymi pracami chcemy zdążyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - mówi Michał Chodkowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Nadzoru Właścicielskiego.

- W imieniu Galerii Radomsko, bardzo Państwa przepraszam za utrudnienia komunikacyjne nie powstałe z winy Galerii Radomsko. Właścicielem komina i terenu wokół, oraz dróg publicznych na terenie Galerii Radomsko jest Miasto Radomsko i to ono odpowiedzialne jest za zaistniałe od wczoraj utrudnienia. Również Miasto Radomsko odpowiedzialne jest za zniszczenia które spowodują kierowcy objeżdżający wygrodzenia po trawnikach i krawężnikach, a także za ewentualne straty przedsiębiorców. We wszystkich sprawach związanych z tą sytuacją proszę zwracać się do Prezydenta Miasta Radomska i jego służb – napisał z kolei na facebookowym wydarzeniu „Komin w remoncie”, Stanisław Tarkowski prezes spółki zarządzającej Galerią Radomsko.

W tym przypadku jednak urzędnicy nie mają sobie nic do zarzucenia. Jak dodał naczelnik Michał Chodkowski, firmy posiadające nieruchomości na terenie galerii, zostały odpowiednio wcześniej poinformowane o terminie rozpoczęcia prac .

Więcej o:
galeria radomsko metalurgia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE