Kolory Polski w Radomsku

Kolory Polski to impreza, która na dobre zagościła w kalendarium wakacyjnych imprez, zachęcająca do przygody z muzyką.

Wakacyjne Kolory Polski to impreza, która na dobre zagościła w kalendarium wakacyjnych imprez, sprawiając, iż nasze województwo może kandydować do tytułu muzycznego serca kraju.


Zorganizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego przez Filharmonię im. Artura Rubinsteina w Łodzi cykl 30 koncertów -„Kolory Polski” trafi również do Radomska. Trzynaste już spotkanie z cyklem, może być tylko i wyłącznie pechowe tylko dla tych, którzy zapomną o imprezie, dlatego zachęcamy aby udać się na tą muzyczną eskapadę.W tym roku, mamy do czynienia z prawdziwym kalejdoskopem dla miłośników muzyki jazzowej, klasycznej, filmowej, bałkańskiej, klezmerskiej, ludowej oraz retro. Od mariażu muzyki i słowa po scholie dziecięcą. Muzyczna wędrówka po miastach województwa łódzkiego to świetna okazja do połączenia muzyki wraz z rekreacją. „Kolory” zawitają do małych jak i dużych miejscowości naszego województwa. Program obejmuje wizyty w Zgierzu, Wieluniu, Ożarowie, Skierniewicach, Konstantynowie Łódzkim, Szadku, Sieradzu, Łęczycy, Rogowie, Buczku k. Brzezin, Dobroniu, Lipcach Reymontowskich, Działoszynie, Nieborowie, Zelowie, Sulejowie, Tomaszowie Mazowieckim, Aleksandrowie Łódzkim, Łowiczu, Inowłodzi, Lutomiersku oraz w Bełchatowie.


Do uczestnictwa w koncertach oraz imprezach plenerowych zachęca fakt, iż taka impreza jest całkowicie bezpłatna – wystarczy odrobina chęci i dobrej woli aby zobaczyć coś niezwykłego.

 

Źródło: strona Urzędu Miasta RadomskoSzczegółowy plan imprezy w Radomsku prezentuje się następująco:


W Radomsku impreza zagości w sobotę 28 lipca br. Program będzie szedł w parze z dorobkiem artystycznym Różewiczów. O godzinie 19:00 w Miejskim Domu Kultury koncert da trio „DagaDana”, w składzie Daga Gregorowicz - wokal, elektronika, Dana Vynnytska - wokal, piano, Mikołaj Pospieszalski - kontrabas, skrzypce. Fachowcy od łączenia różnych stylów muzycznych oraz przełamywania barier międzyludzkich za pomocą muzyki. Adam Nowak, lider zespołu „Raz Dwa Trzy” mówi o nich – „młodzi, zdolni z przyszłością”.

 

Podczas koncertu w MDK będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt zespołu, który nawiązuje w swoim występie do twórczości Janusza Różewicza. Również jako dodatkowe atrakcje są proponowane wystawy oraz wernisaże. „11 ujęć, Tadeusz Różewicz w fotografii Elżbiety Lempp” jak i  „Kartoteka w Radomsku” czyli fotografie Mirosława Kercza dokumentujące ubiegłoroczny spektakl Wrocławskiego Teatru Współczesnego. W godzinach 16:30- 17:30 odbędą się warsztaty robienia perkusyjnego szumu i form zabawy z muzyką prowadzone przez członków zespołu „DagaDana”. Małe kino w Miejskim Domu Kultury zaprasza o 18:00 na pokaz dokumentu fabularyzowanego „Gdzie zabawki z tamtych lat” autorstwa Stanisława Różewicza.

Więcej o:
kolory polski festiwal różewicz mdk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE