Kolorowy akcent w kuchni

Kolorowy akcent w kuchni

Panująca moda na minimalistyczne, stonowane aranżacje nie u każdego musi wywoływać zachwyt. W końcu remontując swój dom, możesz wprowadzić własne zasady. Jeśli stonowane aranżacje działają na Ciebie przygnębiająco, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w sercu domu, jakim jest kuchnia, postawić na kolorowy akcent. To świetny sposób, aby nadać jej przytulności, uroku godnego domowego ogniska oraz oczywiście wyrazić w ten sposób swój charakter.

Subtelnie, ale kolorowo

Jeśli pragniesz, aby kolorowa kuchnia była oryginalna, ale jednocześnie uniwersalna i modna przez wiele lat, wówczas warto postawić jedynie na kolorowe dodatki. Dominujące we wnętrzu powinny być natomiast stonowane barwy. Najlepsze propozycje drewnianej podłogi znajdziesz tutaj: https://julomax.pl/.

Możesz postawić na klasyczne deski, jodełkę albo przyciągającą wzrok mozaikę. Warto również postawić na jednolite meble. Dzięki temu stworzysz sobie uniwersalną i wysoce funkcjonalną bazę, którą będziesz mógł dowolnie zmieniać za pomocą niskokosztowych dodatków, kiedy tylko zechcesz.

Niezwykle efektowna jest kuchnia dwukolorowa. Najczęściej wybieranym połączeniem jest biel i drewno, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć biel z odcieniem mięty, brudnego różu lub pozytywnej, słonecznej żółci. Teraz wystarczy dobrać tylko różnobarwne dodatki. Taka kolorowa kuchnia jest bardzo prosta w aranżacji. W końcu jedyną obowiązującą Cię zasadą jest trzymanie się jednego z dwóch kolorów podczas wyboru dodatków, takich jak zasłony czy podkładki na stół.

Obecnie producenci artykułów kuchennych i sprzętów AGD dwoją się i troją, aby odpowiadać na potrzeby rynku, dlatego na pewno bez problemu znajdziesz garnki, naczynia i ekspres lub opiekacz w ulubionym kolorze.

Aranżacje dla odważnych

Jeśli jesteś odważnym miłośnikiem energetycznych aranżacji kolorystycznych, nie ograniczaj się do dwóch kolorów. Mozaiki drewniane łącz z beżem, turkusem lub barwą koralową. Postaw na kolory, w których czujesz się dobrze i które napędzają Cię do działania. Przy wyborze mebli zwróć jednak uwagę na ich fakturę i unikaj frontów z połyskiem.

W kuchni zdecydowanie lepiej sprawdzą się matowe i lekko chropowate rozwiązania. Unikaj również gładkich mozaik nad blatem kuchennym, na których widoczne będą zacieki po kroplach wody lub lekkie zabrudzenia, powstające podczas gotowania.

Kolorowa kuchnia jest bardzo praktyczna, a codziennie zabrudzenia nie rzucają się w oczy. Od Ciebie zależy, czy postawisz jedynie na subtelne kolorowe akcenty, czy pójdziesz na całość i stworzysz kolorową, energetyczną kuchnię. Pamiętaj, że to Ty masz się dobrze czuć we własnym domu. Postaw na wysokiej jakości podłogi drewniane, które będą doskonałą bazą do każdej aranżacji.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE