Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do szpitala w Radomsku

Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do szpitala w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Analizator do multipleksowego PCR oraz szybkiej i łatwej diagnostyki molekularnej trafił właśnie do Szpitala Powiatowego w Radomsku. Sprzęt przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W diagnostyce sepsy bardzo ważny jest czas. Każda dodatkowa godzina oczekiwania na wynik, to mniejsza szansa na podjęcie prawidłowych działań medycznych. Dzięki nowemu aparatowi lekarze szybko uzyskają wyniki badań, co u pacjenta z rozwijającą się sepsą odgrywa kluczową rolę.

Dzięki nowoczesnemu urządzeniu wykorzystującego rozwiązania diagnostyki mikrobiologicznej i biologii molekularnej możliwe będzie podjęcie szybkich działań terapeutycznych oraz wdrożenie celowanej antybiotykoterapii zwiększającej szanse przeżycia pacjenta.

- Analizator do diagnostyki molekularnej zakupiony w ramach 31. Finału WOŚP w prosty sposób łączy w sobie przygotowanie próbki i ekstrakcję materiału genetycznego, przeprowadzenie amplifikacji i detekcji oraz analizę w jednym systemie. Czas przygotowania materiału badanego wynosi około dwóch minut, a wynik badania jest dostępny po około 1-1,5 godz. a nie jak dotychczas po 24-48 godzinach - czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Urządzenie pozwala wykrywać i identyfikować różne patogeny związane z kluczowymi problemami zdrowotnymi.

Urządzenie zostało zainstalowane w ramach Zakładu Mikrobiologii, zaś wartość przekazanego aparatu z wyposażeniem dodatkowym oraz materiałami zużywalnymi to 206 000,00 zł.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko sprzęt wośp sepsa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE