Kolejny sprzęt i aparatura medyczna trafią do Szpitala Powiatowego w Radomsku

Kolejny sprzęt i aparatura medyczna trafią do Szpitala Powiatowego w Radomsku

2 765 387,00 zł otrzyma Szpital Powiatowy w Radomsku z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację 3 zadań obejmujących zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla potrzeb jednostek organizacyjnych placówki. Szpital podpisał właśnie umowę z Wojewodą Łódzkim Tobiaszem Bocheńskim.

W ramach otrzymanej dotacji planowane jest doposażenie m.in. Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w sorter laboratoryjny (kwota dofinansowania 315 387,00 zł ), Oddziału Dziennego Rehabilitacji wraz z Działem Fizjoterapii - w zestaw urządzeń do rehabilitacji pacjentów pocovidowych (kwota dofinansowania 450 000,00 zł) oraz Oddziału Chirurgii Ogólnej i Pododdziału Urologii – w aparat typu ramie C –zabiegowe, zestaw do morcelacji i enukleacji.

Centralny Blok Operacyjny wraz z Centralną Sterylizatornią wzbogacą się o diatermię chirurgiczną, stół operacyjno-zabiegowy, sterylizator parowy i plazmowy z wyposażeniem (kwota dofinansowania 2 000 000,00 zł).

Doposażenie Szpitala Powiatowego w Radomsku w sprzęt medyczny i specjalistyczny przyniesienie długofalowe korzyści dla pacjentów i personelu Szpitala poprzez stworzenie kompleksowego rozwiązania w zakresie leczenia szpitalnego dla osób z podejrzeniem zakażenia i chorych zakaźnie, w szczególności zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Zadanie realizowane jest ze środków budżetowych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 mającego na celu zwalczanie zakażenia, zapobiegania rozprzestrzeniania się, profilaktyki oraz zwalczania skutków choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 wywołującej chorobę COVID-9.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko dofinansowanie zakup sprzętu aparatura medyczna dotacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE