Kolejny przetarg na przebudowę ul. Reymonta w Radomsku. Ceny ponownie powyżej zakładanej kwoty

Kolejny przetarg na przebudowę ul. Reymonta w Radomsku. Ceny ponownie powyżej zakładanej kwoty Fot. Google Street View

W Urzędzie Miasta w Radomsku dokonano otwarcia ofert, które wpłynęły na drugi przetarg, który ma wyłonić wykonawcę kolejnego etapu przebudowy ul. Reymonta. Również tym razem zaproponowane przez przedsiębiorców kwoty przewyższają budżet, jaki magistrat ma przeznaczony na to zadanie.

Był to drugi przetarg, który ma wyłonić wykonawcę kolejnego etapu przebudowy ul. Reymonta. Chodzi o fragment od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do posesji przy ul. Reymonta 43 wraz z przebudową skrzyżowania ul. Reymonta z ul. Warszyca na skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ wszystkie złożone przez przedsiębiorców oferty przewyższały kwotę zabezpieczoną w miejskim budżecie na tę inwestycję.

Urząd Miasta ogłosił kolejny przetarg. Termin składania ofert upłynął 14 kwietnia. Również tym razem nie wpłynęła żadna oferta mieszcząca się w budżecie. Najtańsza opiewa na 5 682 982,20 zł brutto, najdroższa na 6 252 238,99 zł. Tymczasem w miejskim budżecie na realizację inwestycji zarezerwowano kwotą 4 300 000,00 zł brutto. Obecnie urzędnicy analizują złożone oferty.

Przypomnijmy. Inwestycja obejmuje m.in. wykonanie jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego, budowę chodników o nawierzchni z drobnowymiarowych elementów betonowych/granitowych, zjazdów o nawierzchni z drobnowymiarowych elementów betonowych/granitowych, miejsc postojowych, przebudowę skrzyżowania ul. Reymonta z ul. Warszyca na skrzyżowanie o ruchu okrężnym (rondo), budowę sieci kanalizacji deszczowej (dotyczy ul. Reymonta na odcinku od ul. Żeromskiego do rzeki Radomki), wymianę sieci kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego z zastosowaniem słupów aluminiowych o kształcie kwadratowym w kolorze czarnym, budowę monitoringu zewnętrznego, wykonanie wycinki drzew i krzewów oraz wykonanie nowych nasadzeń i terenów zielonych.

Więcej o:
radomsko ulica reymonta ulica żeromskiego przetarg inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE